válkaČeskoslovenskoobjevy

Bydlení v apartmánu bylo pro rodinu moc drahé. Domov si proto udělala ze starého autobusu

Bydlení v apartmánu bylo pro rodinu moc drahé. Domov si proto udělala ze starého autobusu
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Chtěli bydlet ve svém, ale zároveň měsíčně nevyhazovat nekřesťanské částky za nájem. Manželé Sullivanovi se svými třemi dětmi se proto rozhodli, že si koupí nepoužívaný autobus a předělají si ho v pojízdný domov.

Simona Knotkova 24. června 2017

Brian a Starla Sullivanovi bydleli nejprve v apartmánu, který je za měsíc bez výdajů za služby vyšel na 35 tisíc korun. Brian k tomu musel ještě denně dojíždět tři hodiny do práce a s rodinou se prakticky nevídal. Aby měl na splácení poplatků, přibíral si spoustu práce navíc.

Dvojice se situací nebyla spokojená a na YouTube hledala inspiraci, jak svůj život změnit. Snem pro ni bylo nenákladné vlastní bydlení se snadnou dostupností do zaměstnání.

V jednom videu se seznámili s rodinou, která obývala autobus. „Označili jsme je za blázny, kteří žijí v modrém autobuse,“ vzpomíná Brian. „Manželka se pak na mě ale podívala a řekla mi: ‚Budeš tam se mnou žít taky?‘ Myslel jsem si, že si dělá legraci, ale mluvila vážně. Na další den jsem v práci uvažoval o výhodách takového bydlení.“

Manželé se svými třemi dětmi

Manželé se svými třemi dětmi

V dubnu roku 2014 do toho dvojice praštila. Pustila svůj apartmán a koupila odložený školní autobus za 65 tisíc korun. Dalších 705 tisíc utratila na jeho rekonstrukci v obytný prostor. Investice se jí ale vrátila ve snížených měsíčních nákladech. K bydlení nyní rodina potřebuje jenom 11 tisíc za měsíc, a zbývá jí tak hodně peněz na další věci, které si dříve nemohla dovolit.

I na omezeném prostoru Sullivanovi dokázali vytvořit útulný domov, v němž se našlo místo na manželskou postel, vanu, kuchyni s troubou či pračku.

Se všemi výhodami ale manželé také dodávají, že bydlení v autobuse má samozřejmě i své stinné stránky. Krušné časy pro rodinu nastaly, když například zamrzly vodní trubky nebo nešla elektřina. Podobné těžkosti se ale dají snadno přečkat a manželé rozhodně neplánují, že by se v brzké době za našetřené peníze stěhovali do klasického domu.

„Ani po odchodu dětí z domu neplánujeme přestěhování do něčeho tradičnějšího. Muselo by to být jenom něco stejně zábavného jako bydlení v autobuse,“ uzavírá Starla.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu