válkaČeskoslovenskoobjevy

Bůh stvořil Evu z Adamova penisu a ne ze žebra, tvrdí akademik

Bůh stvořil Evu z Adamova penisu a ne ze žebra, tvrdí akademik
Zdroj: dailymail.co.uk

Izraelský akademik Ziony Zevit přišel ve své knize s tvrzením, že Bůh stvořil Evu z Adamova penisu. Za vše prý může chybný překlad Bible a slovo "tsela", které neznamená žebro, ale končetinu.

Tomáš Chalupa 5. ledna 2016

Zevit vychází z toho, že Bůh použil k vytvoření Evy tzv. pyjovou kost. Tu má většina savců, kterým pomáhá při kopulaci, ale muži ji nemají. Prý právě proto, že z ní byla vytvořena Eva. Hebrejské slovo tsela neznamená žebro, ale končetinu. Jediná končetina, která přichází v úvahu, je právě pyj, respektive pyjová kost. „Slovo tsela je jednoznačně končetina. Je otázkou, která by to mohla být, ale je celkem zřejmé, že to musí být pyjová kost,“ píše ve své knize „Co se opravdu stalo v ráji?“

Ovšem jeho kniha není dobře přijímána věřícími ani odborníky. Proti jeho tvrzení se na odborných fórech i internetových diskusích vznesla vlna kritiky. Vyčítají mu neznalost Bible v širším kontextu a také příliš doslovný překlad onoho slova. Jako hlavní argument proti jeho teorii je považován fakt, že v postbiblické hebrejštině je slovo tsela používáno i ve významu žebra. Podle kritiků se Zevit jen snaží zviditelnit a hledá senzaci. Zevit si však za svým tvrzením stojí a tvrdí, že jeho výklad je správný. Kde je pravda, to v tomto případě opravdu ví jen Bůh.

Další články

Zavří­t reklamu