válkaČeskoslovenskoobjevy

Buďte jako 7 nesmrtelných ikon! Prozradíme vám jejich triky na krásu

Buďte jako 7 nesmrtelných ikon! Prozradíme vám jejich triky na krásu
Zdroj: vintag.es

Kdo jiný zná lépe beauty vychytávky než ženské symboly krásy? Triky sedmi z nich doplněné o komentář vlasového stylisty a vizážisty Petera Lamase si přečtěte v následujícím článku.

Simona Knotkova 28. listopadu 2017

Kudrny jako Diana Ross

„Když jsem se poprvé potkal s Dianou, měla úžasné přírodní vlasy. Chtěla mít ještě větší a výraznější kudrny, ale tehdy neexistovaly ty správné produkty,“ vzpomíná Lamas.

Vyřešil to použitím rýžového proteinu, protože jak zjistil, vlasy přirozeně zvedá. Pokud i vy toužíte po silných vlnách, nezapomeňte do mokrých vlasů před kulmováním nanést tužidlo. Neobejdete se ani bez kvalitního laku na vlasy.

Oči jako Twiggy

„Vždycky s sebou nosila oční kapky, aby skryla jakýkoliv náznak zčervenání. S jejím lookem jsme si ještě vyhráli pomocí falešných řas a bílé tužky, která zvýrazňuje oční bělmu, a zvětšuje tak oči.“

Pro dosažení optimálního efektu si bílou tužkou objeďte horní i dolní víčko. Řasenku nanášejte ve dvou vrstvách.

Vlasy jako Jacqueline Kennedy

„Jednou mi řekla, že často chodívá spát s hedvábnou šálou kolem vlasů. Bránila je tak poškození od bavlněných prostěradel. Doporučil jsem jí, aby si do nich dávala kapku vyživujícího oleje. Měla ráda levandulový.“

V péči o vlasy se rozhodně vyvarujte přípravkům se sulfáty, které vlasy vysušují a zbavují je barvy. Vybírejte si šampony a kondicionéry s hydratujícími ingrediencemi jako avokádo nebo olivový olej. Vlasy perfektně vyhlazuje baobabový olej, který je bohatý na vitamín A, D, E, a F. Pokud to jde, snažte se co nejvíce vyhýbat fénům a vlasy sušte přirozeně.

Pokožka jako Audrey Hepburn

„Měla ohromné rysy obličeje a nádhernou pokožku, která vyžadovala jen minimum make-upu. Dvakrát týdně si dopřávala parní lázeň.“

Dvouminutové napařování nad horkou vodou otevře vaše póry. Následně použijte peeling, který pokožku zbaví špíny a mrtvých kožních buněk. Pro uzavření pórů použijte studenou vodu.

Rty jako Bianca Jagger

„Věděla, že rty jsou její největší předností. Aby co nejvíce vynikly, používala pouze výraznou červenou rtěnku a trochu tužky na oči. Pravidelně si je také peelingovala.“

Peelingu z přírodních surovin dosáhnete smícháním medu a krystalků cukru. Po nanesení směsi si rty asi patnáct vteřin masírujte kartáčkem na zuby. Poté naneste hydratující balzám.

Obočí jako Elizabeth Taylor

Pokud si netroufáte obočí samy vytrhat, nebojte se vyhledat odborníka. Pinzetou a kosmetickými prostředky se poté už jen snažte kýžený tvar udržovat. Pro úpravu používejte kartáček na obočí či měkký kartáček na zuby. Pokud používáte tužku nebo pudr na ztmavnutí, dejte si pozor, aby byla barva jen o pár odstínů tmavší než barva vašich vlasů.

Ruce jako Grace Kelly

„Všiml jsem si, že si ruce pořád mazala krémem. Když jsem se jí zeptal proč, odpověděla mi, že věk ženy se nejdříve pozná na jejích rukách.“

Pro mladistvě vypadající ruce si jednou týdně dopřávejte jejich peeling. V zimním období či v suchém prostředí tuto frekvenci ještě zvyšte. Natírejte se vyživujícími krémy s bambuckým máslem, mandlovým olejem, vitamínem E nebo mangovým máslem.

Další články

Zavří­t reklamu