válkaČeskoslovenskoobjevy

Buďte autentické, vzkázala ženám zpěvačka Colbie Caillat a odhodila masku dokonalé krásky

Těmito slovy začíná hit americké zpěvačky Colbie Caillat nazvaný Try. „Je to píseň, kterou si nosím celý život v hlavě, je o osobních nejistotách, nedokonalostech a otázkách sebevědomí,“ řekla k němu sama zpěvačka.

K sepsání písně ji vyzval zpěvák Babyface, jenž produkoval její poslední desku Gypsy Heart. Cestou do nahrávacího studia se mu svěřila, jak je unavená tlaky svého okolí být jinou, než jakou ve skutečnosti je. Řekl jí, ať o tom složí píseň a ukáže se, jaká opravdu je.

„Na obalu desky nejsem upravená Photoshopem. Ve videoklipu se ukazuji s řidšími vlasy a bez make-upu. Na natáčení klipu jsem se nijak nepřipravovala, nehladověla, nepřeháněla to se cvičením. Nenalakovala jsem si nehty, nenechala si udělat účes ani se nenalíčila. Neměla jsem žádného stylistu,“ prohlásila Colbie.

Colbie Caillat našla odvahu ukázat se taková, jaká je, i s nedokonalostmi a kazy na kráse.

Colbie Caillat našla odvahu ukázat se taková, jaká je, i s nedokonalostmi a kazy na kráse.

Zpěvačka také oslovila některé své přítelkyně z řad celebrit, zda by jí pro účely připravovaného videa neposkytly nějaké své fotky, na kterých jsou nenalíčené. „Některé to hned odmítly, jiné řekly, že mi je pošlou až za pár dnů, protože zrovna mají na bradě nějaký pupínek a nechtějí se s ním ukazovat,“ prozradila Colbie. Podle ní je pro ženy v dnešní společnosti těžké se vyrovnat s očekáváními druhých. „Když se načančáme, lidé nám lichotí. Když máte rozkošný outfit a nádherný make-up, první věc, kterou lidé komentují, je vaše image. Když ale žádný make-up nemáte, tak vám druzí říkají ´Jejda, vypadáš nějak unaveně´ nebo ´Ty máš ale odvahu nenalíčit se!´

Colbie Caillat považuje za štěstí, že její rodiče byli totální hippies. „Moje máma se nikdy nemalovala a neupravovala si vlasy. Chtěla být sama sebou. I moje babička – obě byly tak přirozené a jedinou jejich snahou ohledně zevnějšku byla čistota. Prostě žily čistý život,“ řekla Colbie. Ženám proto svou písní i videoklipem vzkazuje: Nemusíte se tak snažit. Stačí se mít rád.

Další články

Zavří­t reklamu