Tridika je koncept obyvatelného prostoru, který se může proměnit na samořiditelný vůz.

Tridika je koncept obyvatelného prostoru, který se může proměnit na samořiditelný vůz. | zdroj: dailymail.co.uk


Bude samořiditelný obývák dopravou budoucnosti?

TÉMATA: technologie | vynálezy |

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2016 | 09:00

Jmenuje se Tridika a podle svých autorů je to koncept budoucnosti. Spojení malého obývacího prostoru a samořiditelného automobilu. Prosklené kostky budou součástí vnějšího pláště budov a v případě potřeby se od ní odpojí a dovezou své obyvatele na místo určení.

Prostor ve městech je omezený. Možnosti hromadné dopravy také. Tridika řeší všechny problémy s dopravou i bydlením. Tedy možná jednou bude řešit. Zatím je to jen koncept koncernu Thyssen-Krupp, jak by mohla v budoucnu vypadat doprava ve velkých městech. 

Tridika nemá kola, má se pohybovat na magnetickém polštáři za použití technologie Maglev (magnetická levitace). Ta se v současnosti využívá hlavně u rychlovlaků. Tridika může fungovat jako pojízdná kancelář nebo třeba obývák, kam se vejde až šest pasažérů.

Všechno vypadá skvěle, ale jak už to u konceptů bývá, vše je jen na papíře, respektive v počítači. Potřebné technologie ještě zdaleka nejsou vyvinuté do té míry, aby Tridiky mohly začít brázdit ulice velkoměst. Ale třeba se časem dočkáme.

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu