válkaČeskoslovenskoobjevy

Brzy bude délka života 500 let, slibuje šéf investičního fondu Googlu

Brzy bude délka života 500 let, slibuje šéf investičního fondu Googlu
Zdroj: wsj.com

Google v posledních letech investuje obrovské prostředky do medicíny, genetiky a dalších příbuzných odvětví. V Googlu věří, že se brzy doberou k prodloužení lidského života na stovky let. Vymýtí také rakovinu a další nemoci.

Tomáš Chalupa 11. března 2015

Google Ventures je obří investiční fond, který za poslední dva roky zvýšil své investice do medicínského výzkumu o 30 %. Toho si začali všímat odborníci i finanční trhy, kteří spekulují, co za zájmem Google Ventures je. Bill Maris, ředitel fondu, to vysvětluje takto: „Můžeme vyléčit rakovinu pomocí zpětného genetického inženýrství. Je nyní rozumné investovat do společností, které se zabývají vývojem léků na rakovinu.“

Jednou ze společností, do kterých Google investuje, je DNAnexus. Tato společnost vytváří obrovskou digitální banku genetických informací. „Jsme pouze na začátku poznání, co dokáží moderní technologie a věda,“ říká ředitel chemického výzkumu v DNAnexus David Shaywitz. Ten věří, že v blízké budoucnosti bude věda schopná opravit DNA poškozenou například kouřením, sluncem, smogem a dalšími vlivy. Nemoci jako Parkinson nebo Alzheimer budou léčeny na molekulární úrovni a zcela vymizí. To samé se týká také rakoviny. „Nemůžeme žít na věky, ale můžeme žít podstatně déle a kvalitněji, než je tomu nyní,“ dodává Shaywitz.

V plánech a vizích DNAnexus a dalších podobných společností se počítá s tím, že délka života může být až 500 let. Ale i kdyby to bylo jen 150 let, způsobilo by to neuvěřitelné změny v lidské společnosti. Byla by to revoluce ve všech myslitelných oblastech. Jak upozorňuje Maris, je zde jeden podstatný aspekt také pro výzkum vesmíru. „Pokud bude délka života výrazně delší, než je dnes, usnadní se tím lety do vesmíru a kolonizace planet.“ Nezbývá než doufat, že Google vsadil ve svých investicích správně. Mělo by z toho užitek celé lidstvo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu