Fridgestone z Maidstone bylo postaveno roku 2015 našeho letopočtu. Ke stavbě byly použity vyřazené ledničky dopravené z nedalekého dvorku.

Fridgestone z Maidstone bylo postaveno roku 2015 našeho letopočtu. Ke stavbě byly použity vyřazené ledničky dopravené z nedalekého dvorku. | zdroj: Mirror/Daily Mail


Britům vyrostlo další Stonehenge! Kdo byli jeho stavitelé a kde vzali obrovské ledničky?

TÉMATA: stonehenge | menhiry | recese | slunovrat

user-avatar

Jan Kyzlink

24. 06. 2015 | 09:41

Zatímco přes dvacet tisíc hipíků, pohanů, druidů a new-agerů se hrnuly na Salisburskou pláň oslavit mezi kamennými bloky slavného Stonehenge letní slunovrat, v anglickém městě Maidstone se dvacítka lidí shromáždila u Fridgehenge – kruhu z ledniček.

Takový název dostal monument, který se časného sobotního rána o letním slunovratu vynořil v anglickém městě Maidstone. Na rozdíl od prehistorického protějšku se však brzy přišlo na to, kdo, proč a jak Fridgehenge postavil.

K autorství se přihlásili majitelé firmy Extra Mile, která obchoduje s bílou technikou – padesátníci Kevin Wildman a Paul Stone. Dvojice si kvůli tomu ve tři hodiny ráno přivstala a kruh z třiceti ledniček stavěla celé tři hodiny.

„Koukal jsem se na ledničky vzadu na dvoře a přemýšlel, co s nimi udělat,“ vysvětloval Kevin Wildman, co ho k impozantní stavbě vedlo. „Někdo se v obchodě zmínil o slunovratu a já si řekl, že by bylo docela zábavné z nich postavit Stonehenge," řekl.

Paprsek slunce dopadá přímo doprostřed kruhu

Jejich dílo přijala většina spoluobčanů s humorem a někteří u Fridgestone dokonce oslavili příchod letního slunovratu. „Ale jedné paní se to nelíbilo a hrozila nám, že ledničky zbourá,“ přiznal stavitel.

Na rozdíl od Stonehenge, jenž přetrvalo více než čtyři tisíce let, bylo Fridgestone rozebráno do dvou dnů a skončilo ve šrotu.  

user-avatar

Jan Kyzlink

24. 06. 2015 | 09:41

Zavří­t reklamu