válkaČeskoslovenskoobjevy

Britský start-up má miliardu na to, aby vybudoval virtuální matrix

Britský start-up má miliardu na to, aby vybudoval virtuální matrix
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Britský start-up Improbable dostal od investorů miliardu dolarů, aby dosáhl zásadního průlomu ve virtuálních technologiích. Cílem není nic menšího, než vytvoření komplexního virtuálního světa, nebo chcete-li matrixu.

Tomáš Chalupa 22. května 2017

Výtvorem má být otevřená fungující simulace, ke které se budou moci připojovat tisíce uživatelů. Ti se do matrixu připojí pomocí headsetu, ale později má být přístup realizován i zcela novým způsobem, který umožní uživatelům doslova v matrixu žít.

Vše si lze představit jako město, například New York, který bude osazen statisíci nebo miliony virtuálních obyvatel. Budou to umělé inteligence, ale budou žít své životy, jako skuteční lidé. Budou se rozhodovat, chodit do práce, prostě dělat všechno, co dělají skuteční lidé. A celé město bude žít. Benzinové pumpy budou čerpat virtuální benzín, který bude zapotřebí k pohánění virtuálních aut. Vše bude fungovat, jako by to byla realita. Každý segment bude mít na starosti jeden reálný člověk, ovládající část simulace. Jeden bude řešit auta, jiný lidi chodící na chodnících, další třeba stav budov, atd. A v tomto světě se budou pohybovat i reální lidé. Velmi to připomíná seriál Westworld s tím rozdílem, že ten byl situován do období Divokého západu.

Co ze všech těchto vzletných plánů nakonec bude, se teprve uvidí. Každopádně je jisté, že podobné pokusy o vytvoření celých umělých světů, budou přicházet stále častěji s tím, jak budou dostupné potřebné technologie. A jednou se to zkrátka někomu podaří a vznikne skutečný Matrix. Otázka je, co vše to lidstvu přinese.

Další články

Zavří­t reklamu