válkaČeskoslovenskoobjevy

Britský iluzionista malířem. Derren Brown namaloval působivý portrét Freddieho Mercuryho

Britský iluzionista malířem. Derren Brown namaloval působivý portrét Freddieho Mercuryho
Zdroj: twitter.com/DerrenBrown

Derren Brown není jenom úspěšný iluzionista a manipulátor s lidskou myslí. Dobře mu to jde taky s barvami a štětcem, kterými kouzlí povedené portréty slavných osobností.

Simona Knotkova 14. dubna 2021

William Dafoe, Donald Trump, Benedict Cumberbatch nebo Marilyn Monroe – ti všichni a další už byli zvěčněni na plátně díky šikovným rukám Derrena Browna. Devětačtyřicetiletý Brit, kterého širá veřejnost zná především jako iluzionistu, se malování věnuje už odmala. Tehdy ho fascinovaly především kresby čarodějnic s velkými nosy, od čehož se později rozvinula jeho láska ke karikaturám. „Dělal jsem umění na úrovni, ale nakonec jsem toho nechal, protože mě už nebavilo kreslit pořád pampelišky a papriky,“ prozradil Brown v online rozhovoru s deníkem Express.

Thumbnail # Dojemná vzpomínka Eltona Johna: Freddie Mercury si pro něj po smrti připravil velké překvapení
Mohlo by Vás zajímat:

Dojemná vzpomínka Eltona Johna: Freddie Mercury si pro něj po smrti připravil velké překvapení

Ke své zálibě se vrátil během studentských let, kdy začal malovat s akrylovými barvami. Dnes se věnuje hlavně portrétům slavných osobností, které tvoří podle fotek. „Rád maluju o samotě. Kdybych si přitom musel s někým povídat, ztratilo by to svůj smysl.“

Jednou z posledních celebrit, kterou zachytil pomocí barev a štětce, se stal Freddie Mercury. Namísto karikatury se Brown ale rozhodl pro klasický portrét, který frontmana Queen zobrazuje v celé jeho velkoleposti.

„O Freddiem jsem slyšel spoustu milých historek, ale jako mladší jsem jeho hudbu neposlouchal. Je jednou z těch ikonických osobností, které mám už pár let ve své mysli. Vnímal jsem ho jako neobyčejného charismatického člověka, kterého jsem si v průběhu let postupně oblíbil, a nyní je už součástí mého života. Uvažoval jsem, že také jeho namaluju jako karikaturu se zuby a úžasnou bradou. Nakonec mi ale přišlo mnohem působivější nedělat to a zkusit spíš něco disciplinovaného namísto přehánění,“ říká.

Výsledné dílo už stačil taky prodat a jeho novým majitelem se stal herec Matt Lucas. Pro zájemce z řad Brownových fanoušků je připravena limitovaná edice printů s podpisem autora, jejichž cena se pohybuje od 150 do 250 liber. V budoucnu by se iluzionista chtěl pustit do portrétu Davida Bowieho, Arethy Franklin, Prince či Elvise Presleyho.

Další články

Zavří­t reklamu