válkaČeskoslovenskoobjevy

Britský bretharián tvrdí, že žije jen ze vzduchu a pár lístků máty

Britský bretharián tvrdí, že žije jen ze vzduchu a pár lístků máty
Zdroj: odditycentral.com

Osmatřicetiletý Khai Ho je bretharián z britského Birkenheadu, který o sobě tvrdí, že dokáže po tři měsíce žít jen z příjmu 100 kalorií týdně. Ty mu zajišťují vzduch, slunce a pár lístků máty.

Tomáš Chalupa 20. prosince 2018

Khai Ho jinak pracuje jako poslíček pizzy, takže mu jeho 100 kalorií týdně musí stačit i na běžné pracovní vytížení. Jak sám říká, v trnité cestě brethariánství mu pomohl fakt, že se nikdy nezajímal o jídlo ani nehrálo v jeho životě žádnou zásadní roli. Už jako dítě konstantně odmítal jíst jídlo, které mu uvařila maminka. I později jedl normální jídlo jen jednou za tři čtyři dny. Před čtyřmi roky začal s meditací a rozhodl se, že přestane jíst úplně.

Sám prý dokáže vydržet bez jakékoliv potravy tři měsíce. Jí jen několik lístků máty, ale to ne kvůli hladu, ale že mu vyhovuje chuť, kterou tato bylina zanechává na jazyku. Je hořká, takže ještě více utlumuje případnou chuť na jídlo.

Svou cestu nepovažuje za žádný extrém, podle svých slov nehladoví, získává energii ze vzduchu a ze slunce. Dokonce i vodu pije jen jednou za několik dní. Dehydratací však netrpí, protože získává vodu z vlhkosti ze vzduchu. Žije i tak plným životem, oněch 2500 kalorií denně prý vůbec nepotřebuje. Nikdy by ale nikoho nepřesvědčoval, aby přestal jíst nebo nějak měnil své stravovací návyky, každý si má dělat, co mu vyhovuje.

Díky svému přístupu také ušetří docela dost peněz, které by jinak vydal za jídlo. Ekonomicky se tedy brethariánství jednoznačně vyplácí.

Khai Ho (vpravo) tvrdí, že jídlo k životu nepotřebuje.

Khai Ho (vpravo) tvrdí, že jídlo k životu nepotřebuje.

Khai Ho není jediný, kdo na tomhle způsobu života funguje. Pár z Kalifornie Akahy Ricardo a Camilla Costello o sobě tvrdí, že nepřijímají potravu už deset let. K životu jim prý stačí kosmická energie.

První vůbec známou breathariánkou byla německá katolická mystička a stigmatička Terezie Neumannová (1898–1962), která se údajně po dobu 36 let živila pouze hostiemi ze svatého přijímání.

Známý francouzský breatharián, léčitel a šaman Henri Monfort, který se už devět let živí pránou, tvrdí, že člověk využívá jen 15 % živin z potravy, kterou přijímá, a tím, že lidé přestanou jíst, přestanou být také nemocní. Pránická výživa je prý jediná cesta ke spokojenosti, harmonii a k absolutnímu zdraví. Člověk se zbaví nemocí i strachu ze smrti. Například Australanka Jashmueen, autorka několik knih o pránické výživě, se přechodem na pránickou stravu údajně zcela vyléčila z rakoviny.

Jsou ovšem známy i méně úspěšné případy brethariánství. Média přinesla v roce 2012 zprávu o ženě ze Švýcarska, která zemřela hladem poté, co se pokusila přežívat pouze na energii ze slunce. Brethariánství zkrátka rozhodně není pro každého a vyžaduje důkladnou přípravu.

Další články

Zavří­t reklamu