válkaČeskoslovenskoobjevy

Britského policistu chytili mimozemšťané a prováděli na něm pokusy

Britského policistu chytili mimozemšťané a prováděli na něm pokusy
Zdroj: express.co.uk

Policista Alan Godfrey hlídkoval 28. listopadu 1980 v okolí městečka Todmordenu. Hledal tam ztracenou krávu místního farmáře. Když projížděl po Burnley Road, zjistil, že ho sleduje UFO.

Tomáš Chalupa 30. listopadu 2015

Přibližovalo se ze vzdálenosti několika set metrů. Godfrey si napřed myslel, že se k němu blíží autobus. Pak, když se těleso přiblížilo, zjistil, že je to „velká masa“, jak sám později uvedl. „Byl to rozmazaný ovál, který velmi rychle rotoval nízko nad silnicí, což způsobovalo, že se křoví u cesty třáslo,“ řekl Godfrey. Snažil se nakreslit rychle objekt do svého bloku, když tu ho oslepil silný světelný paprsek.

Další vzpomínky na tu událost byly podivné. Najednou se ocitl opět na tom samém místě v autě na Burnley Road. UFO bylo pryč. Godfrey se rozhlédl a snažil se najít nějaký důkaz přítomnosti objektu. Našel kruhové pole vysekané trávy. Podrážky jeho bot byly podivně ochozené na patách, jakoby ho někdo táhl po zemi. Když se vrátil zpět na policejní stanici, zjistil, že uběhlo mnohem více času, než čekal. Svůj zážitek ale nikomu nehlásil, bál se, že by jej měli za blázna.

Jenže ten samý den přišel na stanici řidič náklaďáku ohlásit, že viděl na Burnley Road zcela bílý objekt. Bylo to téměř v tu samou dobu, v jakou se s UFO setkal Godfrey. Ze sousedního Halifaxu hlásila policie, že viděla také tento podivný objekt. Teprve tehdy se Godfrey rozhodl sepsat oficiální hlášení o tom, co viděl. To se však dostalo do médií a Godfrey se dostal do centra pozornosti ufologů.

Ti ho přesvědčili, aby podstoupil regresní hypnózu, která měla prokázat, co skutečně na Burnley Road viděl. Ovšem hypnóza odhalila daleko víc. Godfrey si vybavoval nejen onen objekt, ale také to, co se stalo po zásahu světelným paprskem. Byl v nějaké podivné místnosti, kde na něj mluvil fousatý muž zvaný Josef. Komunikovali spolu telepaticky. V místnosti byl také černý pes a několik malých robotů.

Výsledky hypnózy ukazovaly na klasický případ únosu a zneužití mimozemšťany. Nadřízeným se ale Godfreyho popularita spojená s UFO příliš nezamlouvala a poslali ho na lékařská vyšetření. Ta prokázala, že Godfrey je fyzicky i psychicky zcela v pořádku. Jenny Randles, která ho také vyšetřovala, to shrnula takto: „Byl si naprosto jistý, že setkání s UFO bylo reálné. Ale nebyl schopný určit, zda příběh, který vyprávěl v hypnóze, byl realita, sen, fantazie nebo směs toho všeho.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu