válkaČeskoslovenskoobjevy

Britové se při boji s covidem inspirují filmem Nákaza

Britové se při boji s covidem inspirují filmem Nákaza
Zdroj: profimedia.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Ve Velké Británii se daří masivně očkovat proti viru způsobujícím onemocnění covid-19, patří v této statistice mezi tři nejlepší země na světě. Jak říká britský ministr zdravotnictví Matt Hancock, vláda se nechala inspirovat velkofilmem Nákaza s Mattem Damonem v hlavní roli.

Tomáš Chalupa 15. února 2021

Jak řekl Hancock, vláda musela jednat v době, kdy o omezené zdroje vakcín bojovaly všechny státy Evropy. Britové jim svým rychlým jednáním vypálili rybník a dostali se k dostatečnému množství vakcín ještě před Evropskou unií (která za své pomalé jednání sklízí kritiku). Unie sice koupila společně se Spojenými státy nejvíce vakcín, ale Britové mají na hlavu více dávek, konkrétně 5,5 dávek některé z vakcín.

„Film poukazuje na to, že největší stres nastává při sestavování očkovacího programu. Vědci a výrobci musí najednou zohledňovat obrovské množství faktorů. Proto jsem trval na tom, abychom pro každého dospělého člověka objednali dvě dávky. Zároveň jsme už v srpnu a září pracovali na sestavení priorit a představili je veřejnosti,“ vysvětlil ministr Hancock. Britové se zkrátka uměli rozhodnout a jednat rychle.

Thumbnail # Matt Damon si zabojuje v novém válečném filmu, který bude režírovat Ben Affleck
Mohlo by Vás zajímat:

Matt Damon si zabojuje v novém válečném filmu, který bude režírovat Ben Affleck

Film Nákaza natočil režisér Steven Soderbergh a hlavní hrdina Matt Damon bojuje společně s celým světem proti vysoce agresivnímu viru MEV- 1. Ten je nakažlivější a také smrtnější než současný virus covid-19, nicméně situace ve filmu má mnoho společného s dnešní realitou. Virus se šíří vzduchem napříč státy i světadíly, pandemie zasahuje celý svět, lidstvo zápasí společně proti této obrovské hrozbě.

Samozřejmě se může zdát trochu úsměvné, že vláda sleduje katastrofické snímky, ale je také nutno přiznat, že má výsledky. Jaké inspirační zdroje sledují naši odborníci a členové vlády, si může domýšlet každý sám.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu