válkaČeskoslovenskoobjevy

Brit tvrdí, že se z něho stal gay poté, co začal užívat prášky proti bolesti

Brit tvrdí, že se z něho stal gay poté, co začal užívat prášky proti bolesti
Zdroj: odditycentral.com

Homosexualita obvykle není klasický vedlejší účinek, který byste očekávali u prášků proti bolesti. Přesně tu ale podle svých slov "dostal" třiadvacetiletý muž z britského Lincolnshiru.

Simona Knotkova 23. dubna 2018

Scott Purdy začal užívat Pregabalin (známý též jako Lyrica) poté, co měl nehodu na motokárách a zlomil si nohu. V té době měl už půl roku přítelkyni a dle svých slov byl klasický heterosexuál. Všechno se ale změnilo právě během užívání léků. Důsledkem netradičního vedlejšího efektu se z něho začal údajně stávat gay.

„Všiml jsem si, že mé libido pro ženy zmizelo a začal jsem toužit po mužské pozornosti,“ vypráví Purdy. „Nikdy předtím mě muži nezajímali. Po pár týdnech užívaní jsem své přítelkyni řekl, že mě už nepřitahuje, že se mi teď líbí muži a nemůžu s ní už nadále být.“

Scott a jeho bývalá přítelkyně Sarah

Scott a jeho bývalá přítelkyně Sarah

Původně mu byl lékaři předepsán Kodein. Kvůli negativním účinkům ho však zaměnil za Pregabalin, který se používá v léčbě chronické bolesti, epilepsie či úzkostných poruch.

„Kdybych věděl, co mi způsobí, nikdy bych ho nezačal brát. Teď jsem ale šťastný. Vůbec nejsem naštvaný, udělalo to ze mě to, co skutečně jsem. Momentálně jsem v kontaktu s jedním mužem ze seznamky. To je jediné, po čem teď nejvíce toužím. Abych s ním byl,“ uzavírá muž. Zajímavostí je, že jeho rodiče mají trochu odlišnou verzi příběhu…

„Svého syna znám dobře a vždycky jsem ho považoval za bisexuála. Byl takový i v mladších letech, vždycky se tak choval. Rodič pozná své dítě. Nevím, proč tak dlouho čekal, než s tím vyjde ven. Celý jeho život byl lež,“ sdělil pro média otec Nigel Purdy. Podle jeho slov se mu měl syn v minulosti už také svěřit se zkušenostmi s chlapci.

Rodiče si o záhadném vedlejším účinku svého syna myslí něco jiného

Rodiče si o záhadném vedlejším účinku svého syna myslí něco jiného

Slova sedmapadesátiletého muže potvrzuje nevlastní matka Gail: „Už roky se ho vyptáváme, jestli se mu líbí muži. Mohl nám to přiznat.“

K celé kauze se vyjádřila i farmaceutická společnost Pfizer, která stojí za produkcí Pregabalinu. V celé historii medikamentu nebylo dosud zaznamenáno, že by vedlejším účinkem byla homosexualita. Mluvčí firmy vzkazuje, že pokud uživatel zaznamená jakýkoliv negativní efekt, ihned se má obrátit na lékaře.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu