válkaČeskoslovenskoobjevy

Brit požaduje milionové odškodné od ženy, která mu způsobila opar

Brit požaduje milionové odškodné od ženy, která mu způsobila opar
Zdroj: dailymail.co.uk

Nákladná psychologická terapie, život v permanentním strachu a úzkosti a zhoršená zdravotní kondice - takový osud stihl pětačtyřicetiletého muže z Londýna. Žena, kterou znal krátce ze seznamky, na něj přenesla opar.

Simona Knotkova 3. července 2020

Ženu, v případu uváděnou jako Jovannu Lovelace, potkal osobní trenér Martin Ashley Conway na seznamce Meetup.com. Dvojice spolu byla v kontaktu od května 2019 a udržovala spolu romantický vztah. 4. července téhož roku se sešla v Londýně, kde si mimo jiné vyměnila několik polibků. Teprve později toho večera se Conway dozvěděl, že žena měla v tu dobu opar. „Nic jsem o tom nevěděl, protože jsem ho v životě neměl. Netušil jsem, jak moc je nakažlivý,“ uvedl Conway.

O dva dny později se u něj začaly objevovat příznaky podobné chřipce. Na jeho ústech se vytvořily vřídky, kvůli kterým si nevědomý muž zavolal záchranku. V nemocnici se dozvěděl, že trpí jednoduchým oparem, jehož virus v sobě ponese už navždy. Muži se od té chvíle údajně změnil celý život. Bolestivé puchýřky mu dokonce způsobily panický záchvat.

„Několik týdnů jsem nemohl jíst ani opouštět byt. Bál jsem se, že venku chytnu nějakou vážnější chorobu. Nemůžu už ani jezdit na kole, protože se bojím, že horko a stres mou nemoc zhorší,“ vypovídá Brit, který kvůli vzniklému traumatu musel vyhledat psychologickou pomoc.

S Lovelace se nejenom přestal vítat, ale také se ji rozhodl zažalovat za vzniklou újmu. „Byl jsem naštvaný, rozzlobený a velmi rozčarovaný. Chtěl jsem spravedlnost a tehdy jsem se rozhodl, že vůči ní podniknu právní kroky. Jako herpetická osoba měla morální, etickou a právní povinnost informovat mě o rizicích, kterým mě vystavila. Nebylo to mé svobodné rozhodnutí. Políbila mě, aniž by mě informovala o svém stavu.“

Po své bývalé známosti nyní žádá odškodné větší než 136 tisíc liber (4 miliony korun), které by nejenom pokrylo finanční ztráty způsobené přerušenou prací, ale také by Conwayovi zajistilo odbornou terapii až do jeho 79 let.

Žalovaná jakoukoliv vinu na mužově traumatickém zážitku odmítá a celá žaloba je podle ní jen zneužívání soudu. „Nesmyslné a otravné,“ okomentovala to.

Další články

Zavří­t reklamu