válkaČeskoslovenskoobjevy

Břišní mučení krysou byl nejbolestivější způsob, jak odejít ze světa

Břišní mučení krysou byl nejbolestivější způsob, jak odejít ze světa
Zdroj: allthatsinteresting.com

Existuje mnoho opravdu nechutných mučících technik. Ta, při které je použita klec a krysa, je ale zřejmě vůbec to nejhorší. Nelze ani popsat, jakou bolest člověk podrobený této hrůzné smrti cítil.

Tomáš Chalupa 10. října 2018

Krysa je mimořádný tvor. Přežije prakticky všude, a pokud se dostane do úzkých, je schopna se prokousat třeba i zdí. Ne nadarmo se říká, že „bojoval jako krysa zahnaná do kouta“. Ale co když někdo zažene krysu do kouta a jediná cesta na svobodu vede přes vaše útroby?

V Holandsku v 17. století, během bojů za nezávislost proti španělské nadvládě, používal tuto metodu holandský vůdce Diedrik Sonoy vůči zajatým vojákům. Umisťoval jim na tělo klec s volnou spodní stranou, ve které byla krysa. Klec pomalu nahříval, takže se zvíře brzy začalo cítit velmi nepohodlně. Jediná cesta ven vedla přes měkké tkáně, které byla krysa schopná bez problémů prokousat, na rozdíl od mříží klece. Dlouhotrvající bolest, než se zvíře prokousalo ven, se nedá popsat.

Stejnou formu mučení používal také Augusto Pinochet proti svým politickým oponentům, které zavíral do vězení. Navíc Pinochetovi pohůnci celý proces ještě vylepšili do doslova ďábelské podoby. Jediná cesta ven z klece směřovala tubusem, který vedl přímo do vězňova konečníku nebo v případě žen do vaginy. Krysa se tak dostala bez problémů do lidského těla a teprve tam započala své děsivé dílo. Konec pak vypadal jako slavná scéna z filmu Vetřelec. Tuto praktiku prý odmítali používat i nejotrlejší sadisté.

Mnohem obvyklejší způsob mučení krysami se používal v kobkách mnoha vězení. Vězeň byl zavřen na malém prostoru se skupinou krys. Ani vězeň, ani krysy nemohly ven. Vězeň ale po nějaké době zešílel, protože krysy byly všude kolem a neustále ho kousaly do končetin, protože byly vyhladovělé. Oblíbená byla tato metoda třeba v londýnském Toweru, kde byla ještě vylepšena přítomností vody z řeky Temže. V ní po určitou část dne krysy plavaly, což ještě zvyšovalo jejich agresivitu a také celkové nepohodlí v kobce. Nezešílet v takovém prostředí, bylo téměř nemožné.

Ostatně mnoho mučitelů poznalo, že samotný strach z krys je mocnější zbraň než bolest, kterou způsobují. Před některé vězně stačilo přinést klec s krysami a byli ihned ochotní spolupracovat. Ti, kteří se vzpěčovali, byli přivázání v poloze vleže a následně jim dozorci nechali krysy volně pobíhat po těle. Tento způsob také zlomil mnoho lidí. Každopádně mučení pomocí krys je jednou z nejzrůdnějších věcí, jaké si vůbec lidé dokázali vymyslet.

Další články

Zavří­t reklamu