Holocaust je od sebe odloučil, ale o 75 let později se bratranci znovu setkali. | zdroj: telegraph.co.uk


Bratranci se setkali po 75 letech. Oba si mysleli, že ten druhý zemřel během holocaustu

TÉMATA: druhá světová válka | židé | holocaust

user-avatar

Simona Knotková

7. 10. 2019 | 11:00

Na Facebooku se objevilo video, které ukazuje dojemné setkání dvou mužů po 75 letech. Bratrance a nejlepší kamarády rozdělila válka.

Morris Sana a Simon Mairowitz byli nejenom bratranci, ale také blízcí kamarádi. Jejich životní cesty rozdělila válka a s ní spojený holocaust. Oba se svými rodinami utekli z rodného Rumunska a dalších 75 let o sobě neslyšeli. Není proto divu, že si každý z nich myslel, že ten druhý zemřel v některém z koncentračních táborů.

Vše se změnilo letos díky Facebooku. Dceři Sany se pomocí sociální sítě podařilo vypátrat Mairowitzovu rodinu. Největším překvapením poté bylo, že o dva roky mladší muž byl stejně jako její otec stále naživu.

Muži se následně setkali v hotelu v Tel Avivu, kam Mairowitz přiletěl z Velké Británie. Dojemné setkání natočila na mobil Sanova vnučka Leetal Ofer, která ho sdílela na Facebooku.

"Tohle je jedna z nejdojemnějších věcí, které jsem kdy viděla, a chci se o ni s vámi podělit. Válka od sebe oddělila tolik rodin. Je kouzelné, že se opět mohli setkat v Izraeli," píše mimo jiné v popisku.

Na emotivní okamžik se podívejte v přiloženém videu.

user-avatar

Simona Knotková

7. 10. 2019 | 11:00

Zavří­t reklamu