válkaČeskoslovenskoobjevy

Brangelina není jediná: 7 dalších párů, které se rozešly poté, co spolu natočily filmy

Brangelina není jediná: 7 dalších párů, které se rozešly poté, co spolu natočily filmy
Zdroj: news.com.au

Každý v Hollywoodu ví, že filmový plac je horkou půdou, kde je snadné vzplát láskou a domluvit si rande, ale kde se také vztahy mohou lehce rozpadnout. Čerstvým důkazem toho je nyní nejprotřásanější manželská dvojice – Angelina Jolie a Brad Pitt. Zamilovali se do sebe při natáčení akčního snímku Mr & Mrs Smith a o dekádu později, nedbaje rad zkušenějších, se setkali znovu před kamerou v dramatu U moře, aby ztvárnili manžele, kterým to spolu ale vůbec neklape. Film točili hned po svatbě, v době svých líbánek, a Angelina nejen hrála, ale sebe i Brada režírovala. Už tehdy se ozývaly hlasy, zda ve filmu vlastně nehrají sami sebe. Nyní, když Angelina podala žádost o rozvod, se nabízí otázka, jestli místo filmování si raději neměli spolu zajet k moři. Z jejich love story plyne jedno poučení: zamilujte se na place, ale nikdy pak spolu nepracujte. Tady je sedm dalších párů, které na to také doplatili.

Yvonne Pokorná 22. září 2016

Nicole Kidman a Tom Cruise

Spalující touha (2001)

Spalující touha (2001)

Kidman a Cruise se dali dohromady v roce 1990 při natáčení sportovního dramatu Bouřlivé dny. O dva roky později si spolu zahráli ve filmu Navždy a daleko coby irští manželé, kteří se vydali hledat štěstí do Ameriky. Několik let to vypadalo, že pověry ohledně společného natáčení na ně neplatí, ale zlom nastal, když bok po boku obnažili svá těla a skryté touhy v sexuálně laděném thrilleru Stanleyho Kubricka Spalující touha. Film o snové nevěře možná prosákl do jejich společného vztahu a manželé se dva roky nato rozvedli.

Jennifer Lopez a Ben Affleck

Táta na plný úvazek (2004)

Táta na plný úvazek (2004)

Dvojice se potkala v roce 2003 při natáčení krimi komedie Láska s rizikem. Film byl totálním propadákem, nicméně hercům přinesl alespoň štěstí v podobě jejich milostné romance. Kdyby si ji nechali jen pro sebe, možná by jim to vydrželo, jenže o ni se rok nato rozhodli ji přenést na filmové plátno. Jennifer ve filmu Táta na plný úvazek hraje po boku Bena jeho ženu, která zemře při porodu, a k smrtelné agónii spěl i jejich skutečný vztah.

Emma Stone a Andrew Garfield

Amazing Spider-Man

Amazing Spider-Man

Spider-Man dává, ale Spider-Man také bere. Chemie, která mezi mladými herci na plátně jiskřila, se do srdcí diváků zapsala víc než cokoli jiného z celého Amazing Spider-Mana, nicméně když si to chtěli ve dvojce zopakovat, byl s jejich úžasnou láskou navždy amen.

Woody Allen a Diane Keaton

Annie Hallová (1977)

Annie Hallová (1977)

Tyhle dva spojilo nikoli kouzlo filmového plátna, ale divadelních prken. Keaton v roce 1968 excelovala na Broadwayi v inscenaci nastudované podle divadelní hry Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same. Tato komedie měla takový úspěch, že byl v roce 1972 podle ní natočen stejnojmenný film opět s Woodym Allenem a Diane v hlavních rolích. Jenže to už se milostná jiskra z jejich vztahu vytratila. To jim však nezabránilo pokračovat ve spolupráci a natočit spolu ještě dalších sedm filmů, které dokazují, že některým je souzeno zůstat kolegy a kamarády.

Audrey Hepburn a Mell Ferrer

Vojna a mír (1956)

Vojna a mír (1956)

I tito herci se do sebe zamilovali nejprve na divadle, když spolu vystupovali ve hře Ondine. Rok nato, v roce 1954 se vzali a dva roky nato si spolu zahráli ve filmové adaptaci Tolstého románu Vojna a mír. Ferrer pak Hepburnovou režíroval ve filmu Zelené údolí a v roce 1967 kompletně produkoval kriminální thriller Čekej do tmy, v němž Hepburn hrála roli nevidomé dívky, za kterou obdržela svoji pátou a poslední nominaci na Oscara. Rok nato se však herečka s Ferrerem rozvedla a jejich syn později prohlásil, že spolu byli až moc dlouho.

Elizabeth Taylor a Richard Burton

Kleopatra (1963)

Kleopatra (1963)

Jejich vášnivý milostný příběh by mohl být hollywoodským trhákem sám o sobě. Dvakrát se vzali a natočili spolu více než deset filmů, z toho pět patří k opravdové špičce. Nezapomenutelnými se staly zejména jejich manželské scény, které mistrně sehrály v psychologickém dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Potkali se v roce 1963 při natáčení Kleopatry a hned mezi nimi zafungovala chemie. Jejich první filmový polibek trval tak dlouho, že se jich režisér musel zeptat, zda to už může stopnout, ale oni dál pokračovali v líbání. Po roce se vzali, ale po deseti letech se jejich manželství rozpadlo, nedlouho poté, co spolu dotočili TV seriál Divorce His – Divorce Hers o rozpadu jednoho manželství. Sice se pak o rok později vzali podruhé, ale sňatek jim vydržel jen několik měsíců.

Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý

Radek Brzobohatý a Jiřina Bohdalová ve filmu Ucho

Radek Brzobohatý a Jiřina Bohdalová ve filmu Ucho

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let patřili oba mezi nejpopulárnější domácí herce a vytvořili pohledný pár nejen na plátně a na jevišti, ale i v životě. Často byli přirovnáváni k hollywoodské dvojici Taylor-Burton. V Rychmanově muzikálu Dáma na kolejích Bohdalová hrála utahanou a podváděnou tramvajačku a Brzobohatý jejího záletného fešáckého manžela, který si nakonec uvědomí kvality své polovičky aspoň ve snu. Vrchol jejich hereckého partnerství ovšem představuje Kachyňův film Ucho (1970). Brzobohatý tvrdil, že důvod, proč Bohdalová mohla hrát hlavní roli Anny, byl ten, že jediná snesla od něj facku. Herecky spolu ladili, ale jejich manželství skončilo po dvanácti letech, jak jinak než kvůli filmu. Brzobohatý se v roce 1980 při natáčení filmu Noční jezdci seznámil se slovenskou herečkou Hanou Gregorovou a Bohdalovou odsunul na vedlejší kolej.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu