válkaČeskoslovenskoobjevy

Brad Pitt pomáhá: 109 rodin z oblasti zasažené hurikánem Katrina má díky němu nový domov

Brad Pitt pomáhá: 109 rodin z oblasti zasažené hurikánem Katrina má díky němu nový domov
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 18 fotek+ 19 fotek

Hurikán Katrina se v srpnu roku 2005 prohnal New Orleans. Zanechal za sebou miliardové škody a více jak osmnáct set obětí. Rodinám, které kvůli přírodní katastrofě přišly o domovy, se rozhodl pomoci herec Brad Pitt.

Simona Knotkova 29. srpna 2017

Nadaci Make It Right založil Brad Pitt v roce 2007. Jejím hlavním cílem bylo pomoci rodinám, které kvůli hurikánu Katrina přišly o své domovy. Jak později přiznal v rozhovoru pro New Orleans Times-Picayune, nebylo to ale tak jednoduché, jak si zpočátku myslel.

„Když jsme sem na začátku přišli, byli jsme neuvěřitelně naivní. ‚Prostě tu postavíme domy,‘ říkali jsme si, ‚co je na tom těžkého?'“ sdělil herec. Netušil, kolik práce bude stát jenom pobíhání po úřadech. Ani byrokratické překážky však Pitta neodradily a nadcházející roky zasvětil vybudování 109 domů.

Během jejich stavby si dal záležet, aby domy nejenom vyhovovaly potřebám obyvatel, ale aby byly i přátelské k životnímu prostředí. „Nízkorozpočtový dům nemusíte stavět z těch nejlevnějších materiálů, které rodinu dostanou jenom do pasti chudoby. Dluhy jim naběhnou buď za vysoké účty nebo kvůli toxickým materiálům za doktora.“

Na konečný výsledek je pyšný a rád se do místa vrací. „Jezdím po čtvrti, vidím lidi na verandách a ptám se jich, jak se jim daří. Jsou šťastní. A když zjišťuji, že platí také málo za účet za elektřinu, je to fantastické.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu