válkaČeskoslovenskoobjevy

Leonardo DiCaprio je ztělesněný Kapitán Planeta, někteří ho však obviňují z pokrytectví

Leonardo DiCaprio je ztělesněný Kapitán Planeta, někteří ho však obviňují z pokrytectví
Zdroj: zimbio.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Leonardo DiCaprio není jen úspěšným hercem a hvězdou Hollywoodu, ale též hlasitým ochráncem přírody. Pro jeho enviromentální aktivity ho někteří označují za ztělesnění Kapitána Planety – postavy z amerického animovaného seriálu o Planetářích bojujících proti ekologickým zločincům a nabádajících ostatní k enviromentální zodpovědnosti. Ne ve všem však jde božský Leo druhým příkladem.

blondie 3. prosince 2015

O enviromentální problematiku se Leonardo DiCaprio zajímá už delší dobu, svoji první nadaci založil už v roce 1998 krátce po dokončení filmového trháku Titanic, který z něj učinil mezinárodní hvězdu. Od té doby věnuje mnoho svého času i peněz na záchranu planety a ohrožených živočišných druhů. V roce 2007 debutoval se svým dokumentem o životním prostředí, ke kterému si sám napsal scénář a který pak i namluvil.

Leo hovoří na půdě OSN o klimatických změnách.

Leo hovoří na půdě OSN o klimatických změnách.

„Destrukce naší planety pokračuje tempem, které si nemůže dovolit ignorovat,“ říká. Globální oteplování a klimatické změny považuje za problém číslo 1. V této problematice se angažuje i jako velvyslanec OSN.

Leo na pochodu proti klimatickým změnám.

Leo na pochodu proti klimatickým změnám.

Řeční na konferencích, účastní se odborných panelů, loni se přidal k pochodu proti klimatickým změnám. V roce 2010 se vypravil na tygří summit do Rusku, na který věnoval milion dolarů, a od účasti se nenechal odradit ani dvěma odloženými lety, za což jej tehdejší ruský premiér Vladimir Putin pochválil a označil jej za opravdového chlapa. Jak jinak, když mu v žilách koluje ruská krev po babičce.

Na Tygřím summitu v Rusku mohli účastníci včetně Putina na božském Leovi oči nechat.

Na Tygřím summitu v Rusku mohli účastníci včetně Putina na božském Leovi oči nechat.

Leo je také členem iniciativy Divest Invest Coalition, která se snaží přimět jednotlivé investory, nadace a instituce, aby investovali do ekologicky šetrných společností. „Klimatické změny vážně ohrožují zdraví naší planety a všech jeho obyvatel. Musíme přejít k ekonomice založené na čistých energiích, které nebudou záviset na fosilních palivech, protože ty jsou hlavním hybatelem tohoto globálního problému,“ prohlásil herec. On sám si pořídil ekologická auta – elektromobil Teslu Roadster, plug-in hybrid Fisker Karma a hybridní Toyotu Prius. Na svém domě si nechal nainstalovat solární panely. Jenže média také začala poukazovat na to, že Leonardo si na druhé straně dopřává luxusu, který se moc neslučuje s jeho enviromentálními proklamacemi.

Leo vystupuje nenápadně ze soukromě pronajatého letadla.

Leo vystupuje nenápadně ze soukromě pronajatého letadla.

Daily Mail například informoval, že sotva si herec letos v létě v Monte Carlu převzal od monackého prince Alberta II. cenu Mediation Division za své úsilí o udržitelný rozvoj a boj proti globálnímu oteplování, hned si vyjel se svou superjachtou kolem jihofrancouzského pobřeží. Když Wikileaks zveřejnila dokumenty, které hackeři loni koncem listopadu ukradli společnosti Sony Pictures, vyšlo mimo jiné najevo, že v roce 2014 uskutečnil nemálo soukromých letů mezi americkými městy místo toho, aby se dopravil hromadným dopravním letadlem jako běžní hříšní smrtelníci. To byla rána nejen pro životní prostředí, ale i pro ty, kteří k DiCapriovi vzhlíželi jako k upřímnému bojovníkovi za ochranu klimatu. Byl proto některými nařčen z pokrytectví. Božský Leo zkrátka káže vodu, avšak pije víno, ovšem na klimatické odpustky vydává desítky milionů dolarů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu