válkaČeskoslovenskoobjevy

Božská Marilyn v prostěradlech: Londýnská výstava odhaluje raritní snímky ze života slavné sexbomby

Božská Marilyn v prostěradlech: Londýnská výstava odhaluje raritní snímky ze  života slavné sexbomby
Zdroj: thelittleblackgallery.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Marilyn Monroe mezi prostěradly nebo Marilyn Monroe coby balerína – londýnská galerie The Little Black Gallery pořádá od poloviny ledna až do 27. února výstavu fotografií, v jejímž středu je právě hollywoodská ikona. Expozice dostala název podle jednoho z nejslavnějších filmů s blonďatou divou, Gentlemen Prefer Blondes. Návštěvníci si konkrétně můžou prohlédnout snímky od dvojice renomovaných fotografů, Miltona H. Greena a Douglase Kirklanda.

Simona Knotkova 5. února 2016

Starší z nich, Milton H. Greene, si cestičku ke svému úspěchu začal prošlapávat už ve čtrnácti letech. Vysloužil si tehdy přezdívku Zázračný chlapec barevné fotografie. Jeho snímky byly zveřejňovány ve Vogue či Harper’s Bazaar a fotil takové celebrity své doby, jako byly Audrey Hepburn, Grace Kelly nebo Frank Sinatra. A samozřejmě Marilyn Monroe.

Během čtyř let se uskutečnilo kolem padesáti dvou focení, během níž vzniklo přes pět tisíc fotek. Některé z nich se na veřejnost bohužel nikdy nedostaly, a tak můžeme jen hádat, jaké poklady ještě Greenův archiv skrýval.

Douglas Kirkland měl teprve dvacet sedm let a v branži začínal, když se v roce 1961 potkal s tehdy pětatřicetiletou herečkou. Marilyn ho rovnou pozvala až do postele a můžeme jen hádat, na kolik moc bylo jejich tehdejší setkání pouze profesního charakteru. O erotickém napětí mezi dvojicí není však třeba pochybovat a Kirkland tuto zkušenost později popsal jako „nádherný tanec, jehož směr udávala Marilyn“.

Z tohoto dne nicméně vzešla legendární série Večer s Marilyn Monroe, jejíž fragmenty můžou návštěvníci londýnské výstavy také zhlédnout. Zatímco herečka byla o rok později nalezena mrtvá, fotografa čekala ještě velkolepá kariéra a kromě množství dalších vyfotografovaných hvězd exkluzivně nafotil také množství filmů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu