válkaČeskoslovenskoobjevy

Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů

Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů
Zdroj: express.co.uk
+ 4 fotky+ 5 fotek

Elvis Presley patří k těm několika málo výjimečným osobnostem, které navždy změnily tvář hudby. Stačilo přitom málo a svět by se svého rock'n'rollového krále nikdy nedočkal.

Simona Knotkova 10. května 2020

Elvisovi bylo šest let, když onemocněl těžkou formou angíny. Jeho stav se natolik zhoršil, že mu ani lékař už nedokázal pomoct. Rodiče Vernon a Gladys počítali s nejhorším.

„S Gladys jsme se báli, že ho ztratíme. Dokonce i doktor uznal, že je to beznadějné. ‚Víc toho už neudělám,‘ řekl nám. ‚Možná byste měli zkusit jiného lékaře.‘ To jsem taky ve skutečnosti udělali, protože jsme se s manželkou obrátili v modlitbě k tomu největšímu léčiteli ze všech – Bohu,“ vzpomínal otec Vernon Presley v rozhovoru, který poskytl americkému magazínu Good Housekeeper v roce 1978, rok po muzikantově předčasném úmrtí.

Ať už to byla pouhá shoda okolností, či opravdu zasáhla nějaká vyšší síla, chlapec se začal zotavovat. „Věřím v modlitbu a věřím v zázraky, takže jsem se ten den modlil k Bohu, aby zachránil naše dítě. Se ženou jsme se modlili odděleně a během té noci se Elvisův stav zlepšil. Bůh vytvořil zázrak, o který jsme ho prosili, a znovu mě tak ujistil, že život našeho syna je skutečně výjimečný.“

Malý Elvis Presley na snímku z rodinného alba

Malý Elvis Presley na snímku z rodinného alba

Nebylo to poprvé, co manželé prožívali teror kvůli ztrátě dítěte. Jedno jim už totiž v minulosti zemřelo, přesněji řečeno narodilo se mrtvé. Bylo to Elvisovo o půl hodiny starší dvojče Jessie Garon. Také na něj si muž ve čtyřicet let starém interview vzpomněl.

„V průběhu let jsme s Elvisem samozřejmě přemýšleli nad tím, jak moc by byl jeho život odlišný, kdyby jeho bratr žil. Dospěl jsem ale k závěru, že by odlišný nebyl, protože věřím, že Elvisova kariéra a jeho příspěvek světu byl už od začátku předurčený. Během jeho prvních let se stávaly věci, které mě přesvědčily, že Bůh dál mé ženě výjimečné dítě, se kterým měl výjimečné plány. Člověk nemusí být zpěvák, filmová hvězda nebo prezident, aby sehrál důležitou roli ve světě. Věděl jsem, že ať už si Elvis vybere jakoukoliv cestu, Bůh bude stát při něm,“ nechal se Vernon slyšet.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu