válkaČeskoslovenskoobjevy

Boty se svěcenou vodou se staly hitem. Kupující neodradila ani nekřesťanská cena

Boty se svěcenou vodou se staly hitem. Kupující neodradila ani nekřesťanská cena
Zdroj: nypost.com

Designová společnost zajímavým způsobem "vytunila" klasické Nike Air Max 97. Limitovaná edice byla vyprodána do několika minut.

Simona Knotkova 21. října 2019

Začalo to jako vtip, skončilo to obřím úspěchem na trhu. Newyorská designová společnost MSCHF způsobila poprask, když uvedla do prodeje boty se svěcenou vodou. Vylepšený model Nike Air Max 97 za 3 tisíce dolarů (cca 68 tisíc korun) zmizel z nabídky do několika minut. Jak přitom vysvětluje jeden z tvůrců obuvi Daniel Greenberg, ze strany MSCHF se jednalo o satirickou reakci na všemožné spolupráce výrobců.

„Bavili jsme se o tom, jak Arizona Iced Tea, kteří dělají nápoje, spolupracovali s Adidas. Chtěli jsme nějak vyjádřit, jak absurdní tahle kultura spolupráce je. Začali jsme hned u jedné z nejvlivnějších osobností historie Ježíše Krista a sami sebe jsme se zeptali, jak by asi vypadala taková spolupráce s ním. Já sám jsem Žid, takže jediné, co mě napadlo, byla jeho chůze po vodě,“ říká Greenberg.

Designéři následně zakoupili boty, které naplnili vysvěcenou vodou ze řeky Jordán, a jejich tkaničky doplnili o krucifix. Stačilo poté o propagaci požádat známé youtubery a rappery a hit byl na světě.

Ježíšovy boty si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu