válkaČeskoslovenskoobjevy

Boty se samozavazovacími tkaničkami se staly realitou. Michael J. Fox si je obul jako první

+ 1 fotka+ 2 fotky

Letos v říjnu si svět opět připomenul legendární filmovou trilogii Návrat do budoucnosti. Její druhý díl z roku 1989 se totiž odehrával ve středu 21. října 2015. A právě v tento den si herec Michael J. Fox nazul slavné boty se samozavazovacími tkaničkami od firmy Nike a filmovou fikci tak proměnil v realitu.

blondie 24. října 2015

Firma Nike se rozhodla představit první pár bot MAG právě Michaelu J. Foxovi, s jehož Nadací pro výzkum Parkinsonovy nemoci už nějakou dobu spolupracuje. „Chtěli jsme, abyste je obdržel jako první…,“ napsal ve svém ručně psaném vzkazu legendární designér značky Nike Tinker Hatfield. „Kromě bot pro vás vyrobíme více párů na pomoc vaší nadaci,“ přislíbil.

Tahle hleděl Marty McFly na samozavazovací boty, když se dostal pomocí stroje času do budoucnosti, respektive do 21. října roku 2015.

Tahle hleděl Marty McFly na samozavazovací boty, když se dostal pomocí stroje času do budoucnosti, respektive do 21. října roku 2015.

Michaelu J. Foxovi byla diagnostikována Parkinsonova choroba už v roce 1991, tedy rok po posledním, třetím dílu filmové trilogie Návrat do budoucnosti, v níž ztvárnil postavu studenta a kytaristy Martyho McFlye, jemuž se podaří prostřednictvím stroje času cestovat do minulosti i budoucnosti.

Právě v druhém díle trilogie se jako jeden z vynálezů roku 2015 objevují samozavazovací kotníčkové boty „s fajfkou“, které pro film navrhla firma Nike. Vznikl tak nenapodobitelný design, který se stal ikonou popkultury. S rokem 2015 pak přišla ta správná chvíle uvést tento nápad plně do reality. „Začali jsme tvořit něco fiktivního a proměnili to ve skutečnost tím, že jsme vyvinuli novou technologii, z níž mohou sportovci profitovat,“ prohlásil výkonný šéf firmy Mark Parker. Nyní už se se lidé nebudou muset obtěžovat se zavazováním tkaniček, stačí stisknout knoflík a boty se samy zavážou i rozvážou, jak se o tom na vlastních nohách přesvědčil Michael J. Cox.

Kotníčkové boty MAG od Nike

Kotníčkové boty MAG od Nike

Fanouškové filmu si však na koupi bot budou muset přinejmenším do jara příštího roku počkat a pak sáhnout hlouběji do kapes, neboť ten nejlevnější pár bude stát okolo 2 300 dolarů (tedy v přepočtu více než 56 000 Kč). Jejich koupí však přispějí na léčbu Parkinsonovy choroby, neboť veškerý výtěžek z prodeje poputuje na Foxovu nadaci.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu