válkaČeskoslovenskoobjevy

Bojíte se, že se na cestách nedomluvíte? S tímhle geniálním trikem vám to nehrozí!

Bojíte se, že se na cestách nedomluvíte? S tímhle geniálním trikem vám to nehrozí!
Zdroj: boredpanda.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Každý vášnivý cestovatel už se někdy během svých toulek po světě dostal do úzkých kvůli jazykové bariéře. Protože s angličtinou si rozhodně nevystačíte, v mnoha koutech světa místní neumějí jiný jazyk než svůj mateřský. Tento problém se jednou provždy rozhodla vyřešit trojice Švýcarů - nechali vyrobit tričko, se kterým se domluvíte vždy a všude!

Crazy Eyes 20. dubna 2016

Geniální nápad přišel během jejich cesty po Vietnamu. Když s angličtinou nepochodili, George, Steven a Florian si dlouho lámali hlavu, jak od domorodců získat potřebné informace. Nakonec vymysleli snadný a přitom velmi funkční systém – začali se dorozumívat pomocí jednoduchých obrázků. To se jim tak osvědčilo, že tuto „řeč“ posléze využívali během celé své cesty po Asii.

Když se světoběžníci vrátili domů, přemýšleli, jak svou metodu rozšířit do světa a pomoci tak i ostatním cestovatelům. Nakonec se rozhodli nechat čtyřicet základních symbolů natisknout na trička, díky kterým už se nikde ve světě neztratíte! Co vy na to? V jednoduchosti je krása, viďte?!

Další články

Zavří­t reklamu