válkaČeskoslovenskoobjevy

Bojíte se vln? Brazilský surfař je sjíždí poslepu

Bojíte se vln? Brazilský surfař je sjíždí poslepu
Zdroj: instagram.com/derekrabeloofficial
+ 7 fotek+ 8 fotek

Derek Rabelo se narodil se zeleným zákalem, který ho kompletně připravil o zrak. I přes tento handicap ale sjíždí vysoké havajské vlny a inspiruje další jedince.

Simona Knotkova 14. července 2020

K surfařskému prknu se Derek Rabelo nedostal náhodou. Sám je ostatně pojmenovaný po slavném havajském surfaři a mistrovi světa Dereku Ho. Možná ani jeho otce Ernesta, který z něj chtěl mít malého surfaře, ale nikdy nenapadlo, že Derek bude jednoho dne skutečně sjíždět vysoké vlny.

„Z počátku mi dodával odvahy a podporoval mě můj táta. Ráno jsme spolu chodili do oceánu. Pak mě poslal do surfařského kurzu, kde jsem začal víc cvičit. Hodně jsem taky trénoval se svými kamarády. Vždycky mě považovali za jednoho z nich,“ vypráví dnes osmadvacetiletý muž.

Po pár měsících učení byl schopen zdolat Banzai Pipeline, proslulé havajské vlny, které jsou oblíbenou atrakcí a místem surfařských závodů. Protože Derek nevidí, na vlny se během jízdy musí plně soustředit všemi dalšími smysly. „Oceán poslouchám a snažím se do něj vcítit. Každá jednotlivá vlna vydává jiný zvuk, takže se můžu rozhodnout, na kterou stranu bych měl surfovat. Věřím, že všem z nás Bůh nadělil silné smysly. Užívejte je s vášní a vytrvalostí.“

I když je jeho příběh prezentován jako něco neuvěřitelného, Derek, který se živí také jako motivační řečník, v tom žádný velký zázrak nevidí. Podle něj jsme všichni schopní dosáhnout svých snů, jen si musíme dostatečně věřit a nenechat se zviklat překážkami nebo odstrašujícími řečmi okolí.

„Pokud o tom dokážete snít, dokážete to i udělat, je věta, kterou často používám během svých přednášek. Když jsem byl mladší, představoval jsem si, jak jedu po dokonalé vlně na Pipeline. V té době mě spousta lidí od mého snu odrazovala a říkala mi, že je to nebezpečné. Nakonec jsem po ní ale jel a odstartoval svou surfařskou kariéru. Pokud máte sen, znamená to, že ho před sebou už vidíte, a můžete ho tedy i dosáhnout. Budete pro něj muset tvrdě pracovat, ale nenechte se tím zastavit,“ vzkazuje ostatním.

Další články

Zavří­t reklamu