válkaČeskoslovenskoobjevy

Bob Dylan po Elvisově smrti týden nepromluvil

Bobu Dylanovi bylo kolem patnácti, když poprvé v rádiu uslyšel Elvisovu verzi songu „Hound Dog“. Jak později přiznal, byl to klíčový okamžik jeho života, který ho přivedl do světa rock ‘n’ rollu. Od té doby chtěl být Dylan jako on. „V tu chvíli jsem věděl, že nebudu pro nikoho pracovat a nikdo nebude mým šéfem. Když jsem ho poprvé uslyšel, bylo to, jako bych se dostal z vězení,“ prozradil.

Thumbnail # Elvis Presley se měl objevit v Pomádě. Zemřel ještě před premiérou
Mohlo by Vás zajímat:

Elvis Presley se měl objevit v Pomádě. Zemřel ještě před premiérou

V pozdějších letech se skutečně stal Elvisovým kolegou a stejně jako on se podílel na psaní hudebních dějin. Dvojice se přitom osobně nikdy nesetkala. V roce 1972 byla na spadnutí jejich spolupráce s Georgem Harrisonem, ale na naplánované schůzce se Dylan s Harrisonem z neznámých důvodů neobjevili. Právě toho Bob Dylan nakonec velmi litoval. O pět let později Presley totiž zemřel a s ním i jakákoliv šance natočit společné dílo.

Dylan byl zrovna s dětmi a jejich učitelkou Faridi McFree na farmě v Minnesotě, když se o zpěvákově brzkém (ale nepříliš překvapivém) skonu dozvěděl. Zpráva podávaná ústy McFree ho hluboce zasáhla. Sám se nacházel ve složitém životním období, na čemž měl svůj podíl i rozvod s první manželkou Sarou. Když zemřel rokenrolový král, musel se na chvíli zastavit a popřemýšlet o své vlastní situaci.

Thumbnail # Řekli byste, že z něj bude příští legenda? Podívejte se na dvacetiletého Boba Dylana na prahu slávy
Mohlo by Vás zajímat:

Řekli byste, že z něj bude příští legenda? Podívejte se na dvacetiletého Boba Dylana na prahu slávy

„Prošel jsem si celým svým životem, prošel jsem si celým svým dětstvím. Týden jsem s nikým nemluvil. Kdyby nebylo Elvise a Hanka Williamse, nikdy bych nedělal to, co dělám dneska,“ vysvětloval, proč ho smrt hudební hvězdy natolik vzala.

To byl bohužel jen začátek jeho temné životní éry. V dalších letech ho mimo jiné hodně zaměstnávalo splácení dluhů, které stihl nasekat kvůli okázalému životnímu stylu i drahému rozvodu. Možná to byl právě odchod Elvise, který mu na konci 70. let připomněl jeho vlastní smrtelnost a přinutil ho dát si život zase dohromady. Výsledkem je stále aktivní umělec, který má dnes na svém kontě neuvěřitelných 39 studiových nahrávek. Ta poslední s názvem „Rough And Rowdy Ways“ mu vyšla letos v červnu.

Další články

Zavří­t reklamu