válkaČeskoslovenskoobjevy

Bizarní léčebné praktiky za pár šupů: viset hlavou dolů a grilovat se na roštu

+ 7 fotek+ 8 fotek

S tím, jak se zdravotní péče čím dál víc prodražuje a současně roste i nedůvěra ke konvenční medicíně, přibývá lidí, kteří na sobě aplikují vlastní léčbu a podomácku vyrobené léčebné prostředky. Příkladem jsou dva kutilové z Číny, kteří vymysleli vlastní a značně nekonvenční postupy, s jejichž pomocí se pokusili zbavit rakoviny a ledvinového kamenu. Bez doktorů, nemocnic a léků. A za pár šupů.

Ivanhoe 24. dubna 2015

Stát na hlavě, přesně tohle řekli lékaři čínskému pěstiteli rýže Ču Čching-chuaovi, když se ptal, jak by se jinak než riskantní operací dal odstranit kámen z ledvin. Jeho ženě lékaři už v roce 1993 odoperovali jednu ledvinu a v té druhé zbývající se vytvořil ledvinový kámen. Když se Ču Čching-chua dozvěděl, že by se dal uvolnit stáním na hlavě, hned začal přemýšlet, jak to své ženě ulehčit. Vymyslel a vyrobil pro ni speciální lehátko, k němuž ji bezpečně přivázal popruhy a poté obrátil vzhůru nohama. To ještě intenzivně rozvibroval pomocí hnacího kola od traktoru. Možná si řeknete, jak primitivní a šílené, jenže ono to opravdu zafungovalo. Choti se kamínek z ledvin poměrně rychle a bez problémů uvolnil a Ču Čching-chua si nechal svůj vynález patentovat.

Ťia Pin-chuej je odhodlán nad rakovinou vyhrát.

Ťia Pin-chuej je odhodlán nad rakovinou vyhrát.

Ještě bizarnější a riskantnější léčbu zvolil 25letý čínský farmář Ťia Pin-chuej z jihozápadní provincie Jün-nan. Tomu lékaři diagnostikovali před dvěma léty leukémii. Mladík nejprve podstoupil transplantaci kostní dřeně, ale ta bohužel nepomohla. Na další léčbu už on ani jeho rodina neměli peníze. Pak se však Ťia dozvěděl, že se rakovinné buňky dají zabít teplem. Léčbu teplem doporučoval už Hippokratés a přinejmenším od poloviny 18. století ji aplikovali tehdejší lékaři. „Experti údajně věří, že teplota vyšší než 42 stupňů může zabít rakovinné buňky, a tak jsem si postavil zařízení na svém dvorku,“ uvedl Ťia Pin-chuej na svých webových stránkách. Jde v podstatě o jednoduchý, provizorní gril, sestavený ze dvou klád opřených o hromadu cihel. Pod nimi je ohniště, ve kterém se zatápí dřevem, klestím a pilinami. Až v něm zbudou jen doutnající oharky a žhavé uhlíky, začne se Ťia Pin-chuej nad ohništěm „opékat“, a to tak dlouho, dokud je jeho tělo schopno žár snášet. V této léčbě hodlá mladík nějakou dobu pokračovat a pak si zajde do nemocnice na nové testy. Pokud by se ukázalo, že léčba zabrala, začaly by se pro změnu potit farmaceutické firmy.

Další články

Zavří­t reklamu