válkaČeskoslovenskoobjevy

Biohacker bere denně sto doplňků stravy a podstupuje bizarní techniky. Chce se dožít 180 let

Biohacker bere denně sto doplňků stravy a podstupuje bizarní techniky. Chce se dožít 180 let
Zdroj: odditycentral.com

Průměrná délka života se neustále prodlužuje, Američan Dave Asprey však nenechává nic náhodě. Díky svému propracovanému plánu se chce dožít skoro až dvou stovek let.

Simona Knotkova 11. února 2019

Pětačtyřicetiletý zakladatel lifestylové značky Bulletproof Dave Asprey si svou posedlost ke zdravému životnímu stylu a experimentování s vlastním tělem vypěstoval už v 90. letech. Tehdy to byl ještě obézní kalifornský podnikatel, který marně sváděl boj se svými kily. Vyzkoušel všechno možné. Hodně cvičil, málo jedl, počítal každou kalorii. Teprve díky nízkotučné dietě se mu podařilo shodit více jak 22 kilogramů.

Za 1200 dolarů (cca 27 tisíc korun) si poté z Evropy objednal balík účinných léků, díky kterým se rozvinula jeho obliba v tabletkách a doplňcích stravy. A Asprey ve svém extrémním postoji k tělu pokračoval dál. Zkoušel další speciální dietní režimy, odjel do Tibetu, kde ho naučili správně meditovat, každý den začal brát testosteron a modafinil pro pocit větší bdělosti a činnost svého mozku pravidelně zkoumal na EEG přístroji.

Později si dokonce nechal odebrat kostní dřeň a její kmenové buňky mu byly implantovány do míchy, mozku a pro kosmetické účely do obličeje. Jednalo se o nejdražší léčbu kmenovými buňkami, která byla dosud na člověku prováděna. Asprey pro to ale má své odůvodnění – chce se dožít minimálně 180 let.

Aby této mety dosáhl, denně také požívá okolo stovky doplňků stravy. A praktikuje i další nevšední techniky, které ho mají v cestě za dlouhověkostí podpořit. Spí v ultračerveném světle, nechává se zavírat do hyperbarické komory nebo nosí speciální brýle, které ho chrání před negativním zářením. Množství z požívaných přípravků samozřejmě nezapomíná nabízet i klientům jeho firmy Bulletproof.

„Beru to tak, že mám za sebou už 25 % svého cíle dožít se 180 let. Oficiálně jsem tedy stále dospívající. Je dlouhověkost druh supersíly? Ano. I když je samozřejmě možné, že během svého snažení zemřu,“ říká Asprey.

Teprve čas ukáže, zda bylo jeho snažení k něčemu, anebo to byla jen další marná honba za věčným zdravím a mladostí.

Další články

Zavří­t reklamu