válkaČeskoslovenskoobjevy

Běžec extrémních maratonů adoptoval psa, kterého potkal v poušti

Běžec extrémních maratonů adoptoval psa, kterého potkal v poušti
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Dion Leonard je ultramaratonec, který se vydává na ty nejtěžší běžecké závody světa. Jedním z nich byl i maraton v poušti Gobi. Leonard tam toužil získat medaili, ale místo toho našel úžasného čtyřnohého přítele.

Tomáš Chalupa 9. srpna 2016

Už první den závodu kolem tábora běžců pobíhal pes, který sháněl něco k snědku. Když druhý den peloton vyrazil do pouště, pes se držel stále Leonarda. „Asi za to mohl můj žlutý dres, možná ho to nějak přitahovalo. Běžel pořád se mnou. Když jsem večer doběhl do tábora, pes si rovnou vběhl do mého stanu, lehl si tam, a bylo to,“ vzpomíná jednačtyřicetiletý britský maratonec, jak vzniklo jejich přátelství.

Leonard zjistil, že pes je ve skutečnosti fena a má asi osmnáct měsíců. Dal jí jméno Gobi. A brzy se stali nerozlučnou dvojicí. Překonávali spolu stovky kilometrů pouště, dokonce i řeky. „Brzy ji znal každý. Gobi byla slavnější než kdokoliv, kdo se na závodě vyskytoval,“ dodává Leonard. Fena s ním uběhla 125 km z celkové délky 250 kilometrů. „Když teplota vystoupila na 52 stupňů Celsia, nemohl jsem ji nechat dál běžet. Bylo by to pro ni nebezpečné. Jela pak v doprovodném voze,“ vysvětluje Leonard.

Už v průběhu závodu se Leonard rozhodl, že si Gobi ponechá. Založil proto stránku na její podporu a vybral od fanoušků 9600 liber, aby jí mohl zajistit dostatečnou zdravotní péči. Z Urumqui tak bude převezena do Pekingu, kde stráví několik měsíců v karanténě, než si ji bude moci Leonard odvézt do Velké Británie. Pak se ale zase tito dva nerozluční přátelé setkají.

Další články

Zavří­t reklamu