válkaČeskoslovenskoobjevy

Bezdomovec si sedl k pianu a stal se hvězdou internetu. Získal peníze, práci i studijní stipendium

Jednapadesátiletý Donald Gould byl kdysi mariňákem, také studoval na konzervatoři. Jenže když mu zemřela žena a syna mu vzaly úřady, svět se mu zhroutil a skončil na ulici. Jednoho dne si náhodou sedl k veřejnému piánu. A jeho život se změnil podruhé.

Tomáš Chalupa 16. července 2015

Město Sarasota na Floridě má svého hrdinu. Je jím bývalý mariňák Donald Gould, který si sedl k pianu před místní restaurací. Jeho skvělou hru zachytilo několik lidí na mobilní telefon a video se rozletělo do světa. Získal si nepřeberné množství fanoušků, kteří mu vytvořili speciální stránku na dárcovském portálu. Za devět dní tam přistálo přes 40 000 dolarů.

Gould díky těmto penězům může nastoupit odvykací program a také doufá, že se mu podaří zkontaktovat se se svým dávno ztraceným synem. Michiganská univerzita, kde studoval hudbu, mu navíc vydala stipendium, aby mohl dokončit obor, který studoval. Chyběly mu tři semestry, když se oženil a měl dítě, na dokončení školy tehdy už neměl síly. Teď se ke studiu vrací. Navíc dostal hned několik nabídek na práci barového pianisty, učí hře na piano také místní děti. „Zdá se, že právě nyní žiju svůj sen. Vše zlé je snad už za mnou. Můj příběh má dopad i na ostatní bezdomovce v lokalitě,“ prohlásil Donald Gould.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu