Nicole se s mužem na památku vyfotila.

Nicole se s mužem na památku vyfotila. | zdroj: mashable.com


Bezdomovec pomohl mladé ženě, která osaměla na nočním nádraží. Ta pro něho na oplátku vybrala tisícovky liber

TÉMATA: bezdomovci | charita | lidské příběhy

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2016 | 08:30

Mladá Britka chtěla jet po noci strávené s přáteli domů. Poslední vlak z Londýna do Milton Keynes jí ale ujel, a ona tak osaměla v nebezpečném prostředí. Ke všemu měla ještě vybitý mobil. Bylo jí do pláče, když tu ji oslovil bezdomovec Mark. Ten ženu zavedl nejenom do kavárny s celodenním provozem, ale také slíbil, že ji ráno opět vyzvedne a doprovodí na nádraží.

Jednadvacetiletá Nicole Sedgebeer byla neznámému muži vděčná, ale nevěřila, že si muž pro ni ráno přijde. Po páté hodině se Mark ale opravdu objevil a přes celou ulici utíkal, aby Nicole ještě stihl. Podle úmluvy ji poté doprovodil k autobusu. Mladá žena si s ním na památku udělala selfie. Doma se ale rozhodla k ještě dalšímu kroku.

 Londýnské nádraží Euston.

Na crowfundingovou stránku vložila svůj příběh a začala pro bezdomovce vybírat peníze. "Mark reprezentoval lidství ve své nejlepší podobě. Jako naprostý cizinec přišel ke mně, aby mi pomohl. Každodenně přitom zažívá, že ho lidi namísto pomoci obchází. Marku, jsi mimořádný člověk. Už nikdy nebudu před bezdomovcem klopit zrak a chci něco udělat jak pro něho, tak i pro ostatní  bez domova na nádraží Euston,"  píše tam také.

Dvojice se opět potkala ve vysílání ITV London. "Doufám, že něco podobného by někdo udělal i pro mou dceru. Pokud ne, opravdu bych byl lidmi hodně zklamaný," řekl tam v rozhovoru Mark, který je otcem tří dětí.

Dosud se jí podařilo vybrat už skoro 14 tisíc liber, tedy více jak 480 tisíc korun. A pak že dobro vymřelo.

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu