válkaČeskoslovenskoobjevy

Bezdomovec musel jít do nemocnice. Jeho psi na něho věrně čekali u dveří

Bezdomovec musel jít do nemocnice. Jeho psi na něho věrně čekali u dveří
Zdroj: boredpanda.com

Zaměstnanci nemocnice Hospital Regional Alto Vale v brazilském státě Santa Catarina byli svědky dojemné podívané. Nemocného muže oddaně doprovázeli do zdravotnického zařízení jeho čtyři psi.

Simona Knotkova 22. prosince 2018

Muž uváděný jako César si ve tři ráno přišel do nemocnice vyzvednout léky. V tu dobu tam sloužila sestra Cris Mamprim. Společně s dalšími kolegyněmi si bezdomovce vzala na starost. Po chvíli si všimla, že César nepřišel sám. U dveří posedávala také čtveřice psích kamarádů, kteří pokojně čekali, až bude jejich páníček ošetřen.

Mamprim si o celé události napsala na svůj facebookový profil. V příspěvku doplněném o fotky mimo jiné stojí: „Obyčejný člověk, který žije v chudobě a denně bojuje s hladem, zimou, bolestí a dalšími zly tohoto světa, má po svém boku tu nejlepší společnost. Navzájem si poskytují lásku, náklonnost, teplo a pochopení. Ten muž si dokonce někdy odpírá jídlo, aby je mohl všechny nakrmit.“

Psi byli podle ní ve výborné kondici a vůbec nevypadali, že by na ulici strádali. Když nemocniční personál přinesl Césarovi stravu, na vlastní oči viděli, jak se s nimi o každý kousek dělí.

„Trochu jídla si dal i na stranu a nechal je pro ně na později. Nevím, jaký je jeho život; nikdy jsem na ulici nežila a nechci ho nijak soudit. Obdivuji ale, s jakým respektem a láskou se stará o své psy. Jak tam tak seděli u dveří a čekali na něho, bylo vidět, že je o ně dobře postaráno,“ píše zdravotní sestra dál ve svém statusu.

Na konci své výpovědi si Mamprim stýská: „Kdyby se tak k sobě všichni uměli chovat… Kdyby neexistovalo žádné zlo a nikdo nikoho netýral…“

Její příspěvek zaznamenal velkou vlnu reakcí a do dnešních dnů ho sdílelo už více jak osmdesát tisíc lidí. Uživatelé k němu přidávali další příklady neobyčejného vztahu mezi člověkem bez domova a zvířetem ze svého okolí.

Jeden muž poté trefně poznamenal: „Ti psi měli lepší vychování než 90 % lidí na stejné pozici při čekání na někoho z rodiny. Nikdo jim ani nemusel několikrát říkat, aby se laskavě usadili a trpělivě vyčkali.“

Další články

Zavří­t reklamu