válkaČeskoslovenskoobjevy

Betty Grable a její dokonalé nohy, které si nechala pojistit na milion dolarů

Betty Grable a její dokonalé nohy, které si nechala pojistit na milion dolarů
Zdroj: time.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Betty Grable byla především zpěvačkou a tanečnicí, vystupující hlavně v hudebních filmech. V letech 1943 až 1951 patřila k nejlépe placeným filmovým hvězdám Hollywoodu. I přes své pěvecké a taneční kvality ji však nejvíce proslavily její nohy. Není divu, že si je nechala v londýnské bance pojistit na jeden milion dolarů.

Yvonne Pokorná 10. srpna 2017

Za druhé světové války byla Betty Grable (1916 – 1973) tak populární, že její obrázky a fotografie byly vidět na všech letadlech a tancích. Slavná fotka, na které pózuje zezadu v plavkách a na vysokých podpatcích a dívá se přes rameno do fotoaparátu, z ní učinila „pin-up girl“ číslo jedna. Časopis LIFE tento snímek zařadil mezi “100 fotek, které změnily svět”. Její nohy byly považovány za nejkrásnější v Hollywoodu. Díky nim Grable údajně vydělávala ročně 300 000 dolarů. Tehdejší specialisté na punčochové zboží často uváděly ideální proporce jejích nohou: stehna (18,5”), lýtka (12”) a kolena (7.5”). Jak je dobře známo, studio nechalo dolní končetiny Betty Grable v Lloyds Bank v Londýně pojistit na jeden milion dolarů.

Betty Grable hrála v 82 filmech a nazpívala 36 písní, které byly ve své době hity. Zemřela v 56 letech na rakovinu plic.

Další články

Zavří­t reklamu