Nebylo časopisu, kde by se na fotografii neobjevila supermodelka 50. let Betty Brosmer.

Nebylo časopisu, kde by se na fotografii neobjevila supermodelka 50. let Betty Brosmer. | zdroj: bettybrosmer.com


Betty Brosmer: supermodelka s šíleně útlým pasem

TÉMATA: modelky | sexbomby | Betty Brosmer

user-avatar

Blondie

13. 05. 2015 | 15:30

Pokud byste žili v 50. letech ve Spojených státech amerických, na každém kroku by váš pohled dráždily fotografie blonďaté krásky jménem Betty Brosmer. Byla svého času nejlépe placenou modelkou a mnohými je považována za vůbec první opravdovou supermodelku v historii. Také jako vůbec první žena v této branži vlastnila práva k mnoha svým portrétům a negativům. Za tohle všechno vděčila své neuvěřitelně dokonalé figuře v podobě přesýpacích hodin a neskutečným mírám: 96-46-91.

Zlé jazyky samozřejmě tvrdily, že si k těmto mírám Betty Brosmer jistým způsobem dopomohla. Nikoli ovšem plastickými operacemi, liposukcemi nebo Photoshopem (to v té době ještě nebylo možné), ale tím, že si svůj pas pravidelně formovala nošením extrémně stahovacího korzetu. To nezní zrovna zdravě, neboť stahování pasu ztěžuje dýchání a může poškodit vnitřní orgány, jenže vysvětlujte to mladé dívce toužící po slávě!

Betty ještě před dosažením věku 20 let vyhrála na padesát soutěží krásy, figurovala na mnoha plakátech a reklamních poutačích, v tisícovce módních a lifestylových časopisů a svou postavičkou ozdobila více než třicet obálek nejčtenějších magazínů.

V roce 1961 se provdala za bývalého kulturistu a krále fittness Joe Weidera a stala se vůbec první propagátorkou zdravého životního stylu a kondičního silového cvičení. Společně se svým mužem napsali řadu knih o posilování a kulturistice a založili Mezinárodní federaci kulturistů. I ve svých 80 letech je Betty Brosmer stále aktivní i atraktivní a pravidelně píše pro ženy články o zdraví a fitness.

 

user-avatar

Blondie

13. 05. 2015 | 15:30

Zavří­t reklamu