válkaČeskoslovenskoobjevy

Benátky mají nejstrašnější místo na světě: krematorium, pokusy na lidech, přízraky a mor

Benátky mají nejstrašnější místo na světě: krematorium, pokusy na lidech, přízraky a mor
Zdroj: en.wikipedia.org

Benátky jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací. Málokdo však ví, že k malebnému městu na vodě patří i ostrov jménem Poveglia, který se řadí mezi nejstrašidelnější místa na světě.

Kateřina A. 7. července 2015

V čase morové epidemie, mezi 15. a 17. stoletím, se sem umisťovali všichni nakažení morem. Stal se jakousi čekárnou na smrt. Po celém ostrově se tak nacházejí morové jámy, do kterých se zakopávaly její oběti. Byly sem přiváženy tisíce mrtvol k pohřbení či spálení. Obětí moru ovšem bylo tolik, že se na ostrově tvořily hromady tlejících těl a štiplavý zápach byl cítit široko daleko.

Jenže to nebylo vše. Na ostrov byli totiž zároveň přiváženi i ti, kteří sice byli morem nakažení, ale stále ještě žili. Všichni s příznaky nemoci byli odesláni na ostrov, kde je často ještě zaživa házeli do velkých jam společně s mrtvými. Podle historických kronik mělo na Poveglii v absolutní izolaci zemřít více než 160 tisíc lidí nakažených morem! Z ostrova se stalo hnijící místo, kde se spálená a rozkládající těla smíchávala s půdou a vytvořila hrubou vrstvu lepkavého popela. Mnoho místních věří tomu, že ti, co zde zemřeli, tu stále přebývají.

V roce 1922 se na Poveglii postavilo sanatorium pro duševně nemocné. Z pacientů se tu ale stali doslova lidské trosky. Neustále si stěžovali, že se jim v ústavu i mimo něj zjevují hnijící mrtvoly a všude na ně mluví tajemné hlasy. Nikdo jim nevěřil, vždyť to byli blázni, a proto vlastně do léčebny přišli. Sanatorium tak z ostrova Poveglia udělalo v širokém okolí velkého strašáka, ke kterému se raději nikdo nepřibližoval.

Jeho izolovanosti začali využívat lékáři, kteří na pacientech prováděli drastické pokusy. Později se to ale otočilo proti jednomu z nich, když i on začal vídat různé přízraky a duchy jako jeho pacienti. Nakonec spáchal sebevraždu skokem ze zvonice sanatoria. Podle místní legendy ale byl do zvonice násilně dotlačen nadpřirozenou silou, která ho odtud vyhodila. Z Poveglie se stal strašidelný ostrov a v roce 1968 bylo sanatorium navždy uzavřené. Hrůza na ostrově ale přetrvává dodnes.V současnosti je ostrov Poveglia neobydlený a přístup na něj přísně zakázaný. Stále je plný lidských ostatků, které příroda postupně odkrývá. Mluví se i o tom, že v průběhu poklidných nocí je v zálivu slyšet zvonění, které z ostrova přichází. K jeho břehům nechodí ani rybáři, protože už se mnohokrát stalo, že namísto ryb vytáhli z vody části lidských těl.

Jelikož na ostrově stále dochází k množství paranormálních jevů, stal se vyhledávaným místem lovců záhad. I ti odsud ale utekli s velkým strachem a většina z nich tvrdí, že se tam už za nic nevrátí. Jeden prý dokonce vstoupil do rozpadajícího se sanatoria, kde ho oslovil tajemný hlas, radící mu, aby odešel a nikdy se už nevracel. Před nedávnem tu italská vláda, navzdory protestům místních, zřídila vinici. Kdo se však o ni stará, jaké víno se z hrozna vyrábí, jak mu svědčí půda plná tlejících mrtvol či kam se prodává, není známo. Víno z ostrova smrti by asi chtěl ochutnat málokdo.

Další články

Zavří­t reklamu