válkaČeskoslovenskoobjevy

Bělovlasý Brad Pitt bude hrát amerického generála, který velel silám v Afghánistánu

Bělovlasý Brad Pitt bude hrát amerického generála, který velel silám v Afghánistánu
Zdroj: laineygossip.com

O chystaném válečném filmu režiséra Davida Michôda se toho zatím mnoho neví. Tedy kromě toho, že to má být válečná satira pojednávající o skutečné postavě generála Stanleye McChrystala, který od roku 2009 velel spojeneckým silám v Afghánistánu. Toho má hrát Brad Pitt.

Tomáš Chalupa 26. října 2015

Film, který nese v originále jméno War Machine, se bude mimo jiné natáčet také v Abu Dhabí. První natáčení se chystá už za měsíc. Brad Pitt kvůli roli musel zestárnout, takže ho na plátně uvidíme jako bělovlasého muže.

Hlavní postava generál McMahon je jen přejmenovaný McChrystal. Jak občas problesklo médii, tenhle tvrdohlavý velitel si během svého afghánského angažmá stihl znepřátelit prezidenta, kogresmany, média i část veřejnosti a nakonec musel rezignovat. Ve filmu budou proto také figurovat prezident Obama a další vysocí politici.

David Michôd je nejen režisér, ale i autor scénáře, a jak říká, film bude hořká válečná satira. Chrystal byl možná první velitel v historii, který měl obří štáb mediálních a politických poradců, létal z místa na místo, aby jednal se světovými politiky, a přitom musel řídit každodenní válečné operace. „Je to postava, která mě fascinuje,“ nechal se slyšet Brad Pitt. Film by se měl dokončit v průběhu příštího roku, do kin půjde nejspíš v roce 2017.

Další články

Zavří­t reklamu