válkaČeskoslovenskoobjevy

Belgickému baru štamgasti ve velkém kradli sklenice, museli na ně dát alarm

Belgickému baru štamgasti ve velkém kradli sklenice, museli na ně dát alarm
Zdroj: odditycentral.com

Populární bar Beer Wall v Brugách nemá o zákazníky nouzi. Zato má nouzi originální pivní sklenice, které mu jeho návštěvníci neustále kradou. Právě proto museli v baru nainstalovat kamery a speciální alarmy.

Tomáš Chalupa 23. března 2018

Beer Wall má problém kvůli tomu, že používá na pivo originální a poměrně vzácné sklenice. Na každý druh piva mají jiný typ sklenice. Bohužel lidská povaha je taková, že lidem nestačí se pokochat pohledem, ale mnoho z nich chce mít sklenici z baru i doma. A tak se sklenice začaly ztrácet, a to v poměrně značném množství. Nepomohly ani cedule s žádostmi v mnoha jazycích, aby lidé půllitry nekradli. Nenechavci si berou sklenice i přesto, že hned vedle baru je obchod se suvenýry, kde se dají ty samé kousky koupit.

„Každý rok takto přijdeme o 4000 sklenic. Turisté si je berou s sebou. Nevypadá to, že by se za to nějak styděli. Někteří hosté si z nějakého důvodu myslí, že když zaplatí pivo, mají k tomu sklenici jako dárek,“ říká s hořkostí majitel baru Philip Maes.

Tomu už s nenechavci došla trpělivost, přestal sázet na cedule a investoval skoro 5000 dolarů do alarmu, který je schopen detekovat speciální senzory, které jsou nalepeny z vnější strany sklenice. Jakmile senzor projde dveřmi baru, alarm se spustí.

Maes doufá, že samotná přítomnost alarmu lidi odradí. Přece jenom nikdo nechce být chycen se sklenicí pod kabátem, zatímco kolem zvoní alarm.

A jaké pivní sklenice jsou vlastně mezi zloději nejžádanější? Prý to jsou půllitry od piva Brugse Zot. Jde o pivo produkované v posledním pivovaru, který zůstal v centru města Bruggy. „Každý rok musíme objednávat 400 sklenic,“ dodává Maes.

Další články

Zavří­t reklamu