Vánoční show měla být hlavně legrace, a to se The Beatles podařilo splnit do puntíku.

Vánoční show měla být hlavně legrace, a to se The Beatles podařilo splnit do puntíku. | zdroj: beatles-chronology.ru


Beatles se na vánočním představení v roce 1963 předvedli jako příšerní herci. Publikum ale i tak umíralo smíchy

TÉMATA: the beatles | vánoce

user-avatar

Simona Knotková

16. 12. 2017 | 14:00

Od 24. prosince 1963 až do 11. ledna 1964 účinkovali The Beatles společně s dalšími kapelami ve vánoční show. Herecky publikum příliš neoslnili, ale možná i o to víc to byla legrace.

Nápad vzešel od manažera Briana Epsteina. Kromě samotných Brouků do programu přidal také kapely Barron Knights, The Fourmost se zpěvákem Tommym Quicklym a The Dakotas s Billym J. Kramerem. Představení se konala v kině Astoria Cinema v londýnském Finsbury Park. Předprodej lístků začal 21. října, a už 16. listopadu bylo všech sto tisíc beznadějně vyprodáno. Muzikanti vystupovali celkem dvacet večerů a volno si vzali pouze 25. a 29. prosince a 5. ledna.

V hudební části kapela zahrála songy Roll Over Beethoven, All My Loving, This Boy, I Wanna Be Your Man, She Loves You, Till There Was You, I Want To Hold Your Hand, Money (That's What I Want) a Twist And Shout. Během vystupování dalších skupin se Beatles šli do zákulisí převléct a předváděli pak něco na způsob pantomimy.

"Pantomimu jsme neměli rádi, tak jsme si to dělali po svém. Víceméně se to podobalo popové show, ale každých pár minut jsme se objevovali v nějakém převleku… Z legrace," sdělil George Harrison.

Nejvíce pozornosti se ale upíralo na jejich závěrečnou, pětadvacetiminutovou hru. Sir Jasper (John) v ní unesl dívku (George) a přivázal ji ke kolejím. Před krutým osudem ji nakonec vysvobodil Neohrožený Paul. Atraktivnost hře dodával Ringo, který si zahrál "speciální efekty" a předváděl například sníh či déšť.

Muzikanti byli v hereckých rolích prkenní, za což mohla zřejmě i chabá příprava. U publika se jejich výstup ale setkal s velkým úspěchem. "The Beatles tomu na zkouškách opravdu moc nedali. Skutečnost, že byli během skečů tak moč špatní, byla ale nakonec bonusem. Byl to organizovaný chaos, ale velice legrační chaos," nechal se slyšet Tony Barrow z PR.

Sama kapela ostatně věděla, že ať hru zahraje jakkoliv, lidé se budou bavit. "Řekněme si to na rovinu, smáli by se, i kdybychom tam jenom seděli a četli liverpoolský telefonní seznam," komentoval to Paul.

Na fotografie z show se podívejte v naší galerii.

 

user-avatar

Simona Knotková

16. 12. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu