David Novotný ve svém pokojíku s Beatles na zdi. | zdroj: YouTube


Beatles se dali dohromady a zazpívali zbrusu novou píseň! Zařídil to Čech

TÉMATA: hudba | pop | beatles | extra nápady | geniální češi

user-avatar

Blondie

12. 11. 2015 | 16:00

Legendární britská kapela Beatles se rozpadla před 45 lety a od té doby její fanoušci marně doufali, že se dá jednoho dne zase dohromady a uspořádá koncert. Jejich naděje definitivně pohřbil atentát na Johna Lennona spáchaný jedním z jeho fanoušků v roce 1980. Po něm se do hudebního nebe odporoučel i George Harrison. Když už to nikdo nečekal, stal se zázrak a Beatles spolu nazpívali novou písničku! Pro fanoušky slavné skupiny ji vykouzlil šestadvacetiletý muzikant z Českých Budějovic David Novotný, a nutno přiznat, že zní fakt jak od Beatles. Je tak docela možné, že po letech slavní Brouci zase zaútočí na světové hitparády, byť už styl jejich hudby není v módě. Lidé však retro milují!

David Novotný je prakticky neznámý, neškolený muzikant, jenž už se osm let snaží prorazit v hudební branži. Noty pořádně nezná, přesto komponuje hudbu, a složil dokonce i nový hit pro Beatles, kteří mu dodali své hlasy.

David odmalička hraje na kytaru a poslouchá Beatles.

Všechno to začalo, když mu bylo sedm let a on poprvé uslyšel při jízdě autem hrát z rádia song Love Me Do. Zeptal se otce, co je to za kapelu, a ten mu řekl: „To je přece Beatles. Máme od nich doma všechno na kazetách.“ Od té doby si je dokola pouštěl a postupně přehrál všechny tátovy kazety a elpíčka. Hudba Beatles se mu takříkajíc dostala do krve a s jejich písničkami se pak učil hrát na kytaru. Jenže muzika, kterou tak miluje, ho zatím neživí, a tak musí makat jako dělník na montážní lince ve strojírenském podniku. 

Na Davida Novotného v jeho pokojíku shlížejí z plakátu slavní Beatles.

Po neúspěšných pokusech prosadit se sólově i s vlastní kapelou nakonec zaangažoval věhlasné Brouky. Na YouTube totiž objevil jejich samostatné vokály, nahrané bez hudby, a zkoušel si s nimi různě hrát. Pak ho napadlo z nich poskládat zbrusu nový hit. „Zní to jednoduše, ale bylo to strašný, bylo s tím hodně práce, musel jsem najít nějaké fígle, jak to dát dohromady, aby text dával smysl a melodie plynula,“ naznačuje David, ale víc nechce prozradit. Zkrátka Beatles takříkajíc rozstříhal na kousíčky a pak je poslepoval do originální mozaiky. K jejich hlasům pak přidal vlastní doprovod. Sám se ujal partů klavíru, kytar, basy, harmonia. Na bicí, smyčce a dechové nástroje si přizval hosty. Vznikla tak nová píseň I know my love / We are still togetherkterou nahrával u sebe doma v podkrovním pokoji.

Legendární Beatles

Ta je jen první částí Beatles projektu, po níž má následovat vydání vlastního CD ve stylu Beatles se 14 původními písněmi, které co nejvěrněji napodobí dobový zvuk 60. let a budou nahrané technikou, již Beatles ve studiích Abbey Road používali.Na závěr vytvořím dokument o tom, jak celý projekt vznikal, jak jsem skládal a nahrával písně,“ slibuje David.

Se zpěvačkou Leonou Machálkovou po jednom ze svých vystoupení.

Podobný experiment dosud nikdo na světě neuskutečnil, právníci si proto ani nejsou jistí, zda tímto způsobem nebyl porušen autorský zákon. Mladý hudebník se ovšem hájí tím, že vzniklé skladby nehodlá použít ke komerčním účelům a prodávat je. Chce tím jen na sebe upozornit a taky potěšit skalní fanoušky Beatles. Uvidíme, co na to řeknou Paul McCartney nebo Yoko Ono.

 

user-avatar

Blondie

12. 11. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu