válkaČeskoslovenskoobjevy

Bavte se spolu, vyzývá restaurant. Skupinám, které odloží mobil, nabízí pizzu zdarma

Bavte se spolu, vyzývá restaurant. Skupinám, které odloží mobil, nabízí pizzu zdarma
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Podle kalifornského podniku si lidé mezi sebou neumí povídat a stále více času tráví na chytrých telefonech. Do boje proti tomuto trendu vyrazil s nabídkou jídla zdarma.

Simona Knotkova 15. června 2019

Asi to znáte moc dobře. Jdete ven se skupinkou přátel nebo rodinou, ale namísto družného hovoru u dobrého jídla to vypadá tak, že většina stolu visí na svých telefonech a nikdo se spolu pořádně nebaví. Možná jste to právě vy, kdo chytré zařízení nedokáže odložit ani ve společnosti a neustále odbíhá na síť za virtuálními přáteli, třebaže ti reální z masa a kostí sedí hned vedle.

Pizzerie v kalifornském městě Fresno Curry Pizza Company měla už dost nekomunikativních a na mobilech závislých hostů a udělala jim nabídku, která se neodmítá – Talk to Each Other Discount (slevu Mluvte spolu). Pokud každý ze skupinky nejméně čtyř lidí odloží svůj mobil u obsluhy, během příští návštěvy dostane pizzu zdarma. „Našim cílem je, aby rodiny a přátelé přestali používat během jídla mobil a mluvili spolu,“ stojí na facebookových stránkách podniku.

Podle provozovatelů dochází k podobnému problému hlavně u větších skupin, proto jsou podmínkou pro pizzu zdarma nejméně čtyři lidé u stolu. Ti musí po příchodu odevzdat všechna svá zařízení obsluze, která je po celou dobu jejich pobytu v restaurantu nechá uzamčené. Aby se předešlo podvodníkům, zároveň má obsluha právo zkontrolovat si, zda se jedná o funkční telefon a návštěvník jim kupříkladu neposkytl jenom maketu nebo starý nefungující model.

Spolumajitel Curry Pizza Company Varinder Malhi se nechal slyšet, že ho ke vzniku podobné akce inspirovalo jeho vlastní nadužívání mobilu. Aby byl dobrým příkladem pro své děti, naučil se telefon doma používat jen v naléhavých případech. Nyní si nemůže vynachválit pozitivní přínos, který mu pauza od technologií přináší. Chtěl by, aby něco podobného zažili také jeho zákazníci, i kdyby to měla být jen chvilka, kterou stráví uvnitř jeho zařízení.

Lidé, kteří akci využijí, mají navíc na výběr – pizzu si buď nechají pro sebe, nebo ji věnují bezdomovcům, které pizzerie každý měsíc zásobuje jídlem zdarma.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu