válkaČeskoslovenskoobjevy

Basketbalista neprošel dopingovým testem. Podle něj měl být těhotný

Basketbalista neprošel dopingovým testem. Podle něj měl být těhotný
Zdroj: odditycentral.com

Profesionální basketbalista Donell D. J. Cooper dostal dvouletý zákaz, protože jeho testy ukázaly, že je těhotný. Není to vůbec taková legrace, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Tomáš Chalupa 14. srpna 2019

Donell Cooper není hráčem slavné NBA, ale na chleba si vydělává v evropském klubu AS Monaco. Při rutinní dopingové kontrole se ukázalo, že jeho vzorky moči obsahují vysoké hladiny choriového gonadotropinu. To je hormon, který produkuje ženská placenta v době těhotenství. U mužů se zákonitě nikdy objevit nemůže. Vysvětlení je tedy jednoduché. Cooper podváděl a komisařům podstrčil moč nějaké ženy, o které zjevně nevěděl, že je těhotná.

Než se celá věc dostala do médií, Cooper oznámil, že opouští klub a stěhuje se pryč z Monaka údajně z rodinných důvodů. Krátce na to se snažil získat místo v národním týmu Bosny a Hercegoviny. Jenže ani tam neuspěl, protože by musel podstoupit test na drogy. U něj ale dostali činovníci informaci, že Cooper má zakázanou činnost kvůli podvodům u dopingové kontroly a svému „těhotenství“. Rovněž se objevily detaily případu, kdy Cooper zřejmě použil moč své přítelkyně, aby ošidil komisaře. Zřejmě se tak poněkud nezvyklou cestou dozvěděl, že jeho přítelkyně je těhotná. Každopádně za jakýkoliv basketbalový klub bude moci nastoupit nejdříve 24. června roku 2020.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu