Teenager dostal jednoduchý nápad, díky kterému vydělává velké peníze. | zdroj: odditycentral.com


Barvoslepý student vyrábí ponožky. Vydělaly mu už více jak milion dolarů

TÉMATA: extra nápady | podnikání | děti | usa

user-avatar

Simona Knotková

11. 05. 2018 | 13:30

Začalo to nápadem, pokračovalo půjčkou u rodičů. Nyní sedmnáctiletý Brennan Agranoff vede slušný podnik, který vyrábí originální ponožky.

Nápad prodávat vlastní designové ponožky vznikl už v době, kdy bylo Brennanovi třináct let. Chlapec z oregonského Sherwoodu si tehdy na školním basketbalovém zápase všiml, že všechny děti nosí stejné ponožky Nike. Když se takové popularitě mohly těšit obyčejné bílé ponožky, jaký poprask by teprve způsobily ty se stylovým barevným vzorem, napadlo ho. Myšlenka na podnikání je ale jedna věc, realizovat ji, když je vám pouhých třináct let a nemáte finance, věc druhá.

Brennan nenechal nic náhodě a půl roku zasvětil samostudiu. Učil se, jak pracují tiskařské technologie, zkoumal možnosti trhu a souběžně dával dohromady obchodní plán.

"Vždycky jsem měl v sobě obchodního ducha. Už v osmi letech jsem obcházel garážové výprodeje a věci, které jsem tam našel, pak nabízel na eBay. Nebylo to pro mě zase tolik nové. Všechny informace si navíc dnes najdete na internetu. Nikdo není natolik mladý, aby se nemohl naučit, jak být podnikatelem," vypráví letošní maturant.

Ponožky HoopSwagg 

Rodiče, jeho investoři, z nápadu zprvu moc nadšení nebyli. Nakonec se ale nechali přesvědčit a synovi na rozjezd podnikání půjčili přes 3 tisíce dolarů. HoopSwagg, jak Brennan svou firmu pojmenoval, začínala v garáži, kde chlapec měnil bílé ponožky nakoupené v maloobchodě se sportovním zbožím v pestrobarevné designérské kousky. Překážkou mladému podnikateli nebyla ani skutečnost, že je od narození barvoslepý.

Nyní se podnik nachází v samostatné budově se skladem a ponožky si kupují zákazníci z celého světa, kteří na nich utratili už více jak milion dolarů. Podnik, o který se kromě Brennana na plný úvazek stará i jeho matka, denně vyřídí kolem stovky objednávek. A zdá se, že jejich počet bude ještě růst. V plánu je nejenom rozšíření sortimentu o rukávy a kravaty, ale také expanze zboží do klasických maloobchodních řetězců.

Brennana Agranoffa letos čeká maturita, ale vypadá to, že o zbytek svého života má na prahu dospělosti už postaráno.

user-avatar

Simona Knotková

11. 05. 2018 | 13:30

Zavří­t reklamu