válkaČeskoslovenskoobjevy

Bar Vitelli ze slavného Kmotra existuje a má stále otevřeno

Al Pacino jako Michael Corleone přijede se svými kumpány k malému zapadlému baru, kde se pustí s majitelem do řeči o krásné dívce, kterou právě spatřil. Jde o majitelovu dceru a pan Vitelli není z nápadníka vůbec nadšen. Ovšem jen do chvíle, než zjistí, o koho jde. Bar Vitelli, kde se scéna odehrává, skutečně existuje a dát si tam espresso či pivo můžete i dnes.

Tomáš Chalupa 16. září 2019

Režisér filmu Kmotr Francis Ford Copolla chtěl původně točit přímo v Corleone, kde se děj odehrává. Jenže tato obec měla už v době natáčení příliš moderní háv na to, aby mohla hrát poválečnou Itálii. Režisér tak musel hledat jinde. Zapadlé vesnice jako Motta Camastra, Forza d’Agro či Savoca nakonec našel na Sicílii. Právě v poslední jmenované zapadlé vísce poblíž Messiny našel Copolla hospůdku, která se mu přesně hodila do jedné ze scén.

Bar Vitelli je stále otevřen i dnes. A co je ještě zajímavější, vypadá stále stejně jako v době natáčení filmu. Copolla v něm už tehdy nic neměnil, takže vlastně člověk má možnost na chvíli zažít identické místo, ve kterém se odehrává jedna ze scén kultovního snímku. Z baru je krásný výhled na celou Savocu a okolí. Podobných barů a hospůdek je plná Sicílie, kde se čas jakoby zastavil, ale jen tento má slavnou filmovou historii.

Další články

Zavří­t reklamu