válkaČeskoslovenskoobjevy

Badatelé prý objevili relikvie, které by měly nést DNA Leonarda da Vinciho

Badatelé prý objevili relikvie, které by měly nést DNA Leonarda da Vinciho
Zdroj: messagetoeagle.com

Italští vědci jsou možná jen krůček od odhalení genetického profilu Leonarda da Vinciho. Do jejich vlastnictví se dostaly dvě zatím neznámé relikvie, které by měly nést DNA renesančního génia.

Simona Knotkova 25. dubna 2017

O objevu informoval článek na webu Seeker. Ve středu 27. dubna má být podle něj na tiskové konferenci ve městě Vinci odhaleno, jaké dvě relikvie mají historikové ve vlastnictví.

„Zatím to nemůžu říct. Můžu pouze prozradit, že obě jsou historické spojené s Leonardem da Vincim. Jedna je předmět a druhá je organický materiál,“ sdělil Alessandro Vezzosi, ředitel Museo Ideale ve Vinci, jemuž v bádání asistuje historička Agnese Sabato.

Najít biologické stopy, které by vedly k Da Vinciho DNA, se vědci snaží vypátrat už od roku 2000. Do dnešních dnů už přebrali všechny existující malby a rukopisy, na kterých ulpěly otisky prstů. Exhumovat jeho pohřbené tělo zákonem totiž není dovoleno. Biologický materiál však má pocházet právě z jeho hrobky a byl přechováván v kolekci soukromého sběratele.

Loni dvojice badatelů také oznámila vypátrání Leonardových příbuzných a jeho strom života doplnila o sto padesát nových jmen. Rozluštění DNA by ještě více napomohlo genealogickému výzkumu.

Další články

Zavří­t reklamu