válkaČeskoslovenskoobjevy

Badatel narazil na časoprostorovou anomálii, nalézá se poblíž Oblasti 51

Badatel narazil na časoprostorovou anomálii, nalézá se poblíž Oblasti 51
Zdroj: uk.timesofnews.com

Poblíž přísně utajované Oblasti 51 bylo objeveno místo, kde se čas zpomaluje. Alespoň to tvrdí známý badatel v oblasti paranormálních jevů Joshua Warren. Byl by tak prvním, kdo by takzvaný time warp objevil.

Yvonne Pokorná 31. srpna 2018

Joshua Warren prohlašuje, že zkoumal tok času takřka po celé jižní Nevadě, tedy i v lokalitách mezi Las Vegas a Oblastí 51. V poušti severně nad “městem hříchu” pak objevil místo, kde se čas zpomaluje o 20 mikrosekund.

“Zvláštní věc, skutečný svatý grál jsme zaznamenali s tímto zbrusu novým technologickým zařízením,” říká Warren. Na mysli má takzvaný DT metr, který měří odchylky v toku času. Jde o třicet metrů dlouhý kabel s jedním senzorem na jeho konci. Toto zařízení, navržené inženýrem Ronem Heathem ze Silicon Valley, vysílá signál dolů po kabelu a měří, jak dlouho to trvá, než dosáhne konce. Signál by se měl na jakémkoliv místě pohybovat stejně rychle. “Jediné, co by to mohlo změnit, kdyby se černá díra přiblížila k Zemi nebo něco podobného, což by se ovšem nikdy nemělo přihodit, ” upozorňuje Warren. Jak dodává, odporovalo by to fyzikálním zákonům. Podle něj je ovšem zajímavé, že časová anomálie byla detekována v blízkosti Oblasti 51, která je známá jako žhavé místo dohadů o UFO a různých konspiračních teorií.

“Velkou otázkou v tomto směru není, zda jsou či nejsou tyto anomálie, ale co je způsobuje,” zdůrazňuje proto badatel. “Existuje něco přirozeného, co nám otevírá okno nebo dveře do jiného světa nebo jiné roviny reality? Anebo jde o vedlejší produkt nějaké zvláštní technologie, ať už se jedná o něco tajemného, vytvořeného lidmi, či mimozemského původu?” Warren hodlá v průzkumu kolem Nevady dál pokračovat a doufá, že se mu podaří příčinu časové anomálie časem odhalit.

Zakřivení v časoprostoru

Time Warp neboli zakřivení v časoprostoru je častým prvkem science fiction, obvykle používaným při líčení rychlých kosmických letů nebo cestování v čase. Tento koncept už dlouhá léta fascinuje největší mozky světa. Albert Einstein i Carl Sagan se zajímali o existenci červích děr, které by mohly sloužit jako zkratky v kosmu, umožňující lidem podnikat cesty do různých časových period. Také Stephen Hawking prováděl experiment, který měl za cíl zjistit, zda je cestování v čase možné. V roce 2009 uspořádal párty pro cestovatele v čase, ale nikdo se na ní neukázal. Scénáře jako z fimu Zpátky do budoucnosti tak zůstávají produktem lidské imaginace.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu