Mimozemští zlatokopové jednou přiletí, aby si vzali naše zlato, tvrdí ufologové.

Mimozemští zlatokopové jednou přiletí, aby si vzali naše zlato, tvrdí ufologové. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Až přiletí mimozemšťané, bude je zajímat zlato

TÉMATA: ufo | teorie | zlato

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 04. 2018 | 09:30

Už se hovořilo o tom, že mimozemšťany bude zajímat naše voda, budou chtít zotročit naši rasu nebo jednoduše vytěží všechny nerostné suroviny na planetě. Teď se objevuje teorie, že by naše planeta mohla zajímat mimozemské kultury z jiného důvodu. Budou chtít naše zlato.

Za vším leží studie Michiganské státní univerzity a Technické univerzity v Darmstatdu v Německu, která se snaží zjistit odkud pochází zlato, které je na Zemi. Podle jejich modelů se zlato na naši planetu dostalo při explozi supernovy nebo při sloučení dvou hvězd. Při takových epických vesmírných událostech se do vesmíru dostane obrovské množství hmoty obsahující mimo jiné právě také zlato. To pak letělo vesmírem, až dopadlo i na naši planetu. Původ tohoto kovu je tedy vesmírný.

Podle vědců zatím nevíme, odkud přesně zlato na naši planetu přiletělo. Existují matematické modely a nejrůznější predikce, ale s jistotou nevíme nic. Někteří ufologové spekulují, že zlato by mohlo mít význam i pro mimozemské civilizace. Jejich příslušníci by se dokonce mohli snažit zlato najít. Například Paul Seaburn předpokládá, že by mimozemšťané dokonce mohli využít lidi pro těžbu žlutého kovu, který by si potom odvezli. Bohužel nevíme přesně, k čemu je mimozemšťanům zlato dobré. Pravdou je, že není zdaleka jen univerzálním platidlem, ale využívá se také v průmyslu. Je otázka, jestli by všechno pozemské zlato stálo mimozemšťanům za tu námahu. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 04. 2018 | 09:30

Zavří­t reklamu