válkaČeskoslovenskoobjevy

Automechanici zapózovali před objektivem jako postavy z renesančních obrazů

Automechanici zapózovali před objektivem jako postavy z renesančních obrazů
Zdroj: fabrisphoto.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

Renomovaný fotograf Freddy Fabris z Chicaga, jenž původně vystudoval malířství, delší čas přemítal o tom, jak by vzdal pomocí svého fotoaparátu hold dílu velkých malířů, jako byli Rembrandt nebo Leonardo Da Vinci. Když jednou doprovázel kamaráda do autoopravny, dostal nápad, že bude portrétovat automechaniky.

blondie 30. listopadu 2015

Automechanici v montérkách a renesance, jde to vůbec k sobě? Proč ne, opravář je svým způsobem renesanční člověk. Vyzná se nejen ve strojích, ale umí nakonec i důstojně zapózovat před objektivem přesně v duchu renesančních obrazů, ať už jde o Da Vinciho Poslední večeři nebo Michelangelovo Stvoření Adama. Ačkoli výsledné fotografie mohou některým připadnout absurdní, nelze jim upřít nápaditost, vtip i řemeslné kvality – od pečlivé kompozice postav až k baroknímu nasvícení scény.

„Převést malbu do fotografie bylo pro mě vítanou výzvou. Chtěl jsem respektovat podobu a atmosféru původního díla, ale současně přijít s něčím převratným, co dodá originálu novou vrstvu. Tedy vytrhnout jej z původního kontextu, ale zachovat jeho ducha,“ přiblížil svůj umělecký záměr Freddy Fabris, jenž za svoji renesanční sérii již posbíral několik fotografických cen. Další umělcovy práce si můžete prohlédnout na jeho webu.

Další články

Zavří­t reklamu