Automatická nabíječka od Tesly si sama najde správný otvor | zdroj: youtube.com


Automatická hadí nabíječka na elektromobil vypadá strašidelně. Na Model S od Tesly se vrhli hackeři

TÉMATA: auta | technologie | tesla

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 08. 2015 | 14:15

Tesla představila automatickou nabíječku ke svému elektromobilu Model S. Automatická nabíječka se vysune ze zdi a sama najde port pro nabíjení, do kterého se zapojí. Vychytávka je to moc pěkná, nicméně Elon Musk a lidé z Tesly nyní řeší závažnější problém. Hackeři dokáží ovládat jejich auta.

Média jsou vzrušena z nového videa, kde se ocelové chapadlo samo plazí k elektromobilu Model S. Zapojí se do portu a nabije baterii motoru. Může se jet dál. Zatím jde o prototyp a Tesla nezveřejnila, kdy se výrobek dostane do prodeje ani kolik bude stát.

Jenže Tesla se nyní hlavně musí zabývat bezpečností svých vozů. Ukázalo se, že hackeři mohli ovládat auto přes jeho software. Dokázali snížit jeho rychlost a zatočit s ním. To vše, aniž by se dotkli volantu. Tesla celkem neochotně část tohoto tvrzení potvrdila s tím, že hackeři ale neovládali vozidlo na dálku, ale zevnitř. Hacku se dopustili Kevin Mahaffey z firmy Lookout a Marc Rogers z Cloudflare. Teslu si vybrali, aby dokázali, že jejich software hravě překoná bezpečnostní omezení automobilky. V Tesle to způsobilo zlou krev a nevyžádanou publicistu. Firma už proto rychle vydala opravný program, který by měl podobným kyberhrátkám zamezit, a tvrdí, že vozidlo nebude moci napříště už nikdo hacknout.    

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 08. 2015 | 14:15

Zavří­t reklamu