válkaČeskoslovenskoobjevy

Australská zpěvačka Sia propůjčila svůj hlas šokujícímu dokumentu o masovém vymírání živočichů

+ 6 fotek+ 7 fotek

Multiplatinová, kritiky ceněná skladatelka a zpěvačka Sia nedávno dokončila své sedmé studiové album nazvané This Is Acting, které má vyjít koncem ledna příštího roku. To však není jediné, čím své fanoušky překvapí. Její nová balada nazvaná One Candle (Jedna svíce) zazní v novém dokumentárním snímku Racing Extinction, který bude mít 2. prosince premiéru na kanálu Discovery.

blondie 1. prosince 2015

Racing Extinction je nový dokument cenami ověnčeného amerického fotografa a režiséra Louie Psihoyose, jehož snímek Zátoka získal v roce 2010 Oscara za nejlepší celovečerní dokumentární film. Tentokrát se s týmem umělců a aktivistů vydal na tajnou misi s cílem odhalit skrytý svět ohrožených druhů a ukázat snahy o jejich záchranu před vymřením. Štáb po celém světě tajně pronikal na nejnebezpečnější černé trhy a pomocí špičkové techniky zdokumentoval spojení mezi emisemi oxidu uhličitého a vymíráním druhů. Dokument odhaluje šokující, dosud nevídané scény, které podle tvůrců dokumentu mohou změnit náš pohled na svět.

Louie Psihoyos, režisér dokumentu Racing Extinction

Louie Psihoyos, režisér dokumentu Racing Extinction

V dokumentu zazní také dva nové songy od filmového skladatele J. Ralpha: One Candle (Jedna svíce) v podání australské zpěvačky Sii a balada Manta Ray, kterou nazpíval anglický zpěvák Antony Hegarty. „Obě písně jsou pro filmový příběh zásadní a jsou součástí celosvětové informační kampaně,“ sdělil J. Ralph pro časopis Rolling Stone. „Chtěli jsme inspirovat lidi k pochopení, že každý jednotlivec má sílu změnit svět na základě i jednoho malého nápadu,“ dodal. Pokud se nic nezmění, hrozí, že za sto let na Zemi vymře polovina ze všech živočišných druhů!

Newyorčané sledovali letos v srpnu projekci na budově Empire State Building v New Yorku.

Newyorčané sledovali letos v srpnu projekci na budově Empire State Building v New Yorku.

Letos v srpnu režisér Psihoyos promítal snímky různých ohrožených živočišných druhů na zdi 102patrové budovy Empire State Building v New Yorku. Šlo o vůbec první promítání na tomto mrakodrapu a sledovaly ho tisíce lidí na ulici. Projekci ozvučily také obě zmíněné písně. „Jako advokátka zvířat, jak bych si mohla nechat ujít příležitost zesílit zvuk v této záležitosti? Jsem hrdá, že jsem mohla propůjčit hlas tak důležitému filmu,“ nechala se slyšet Sia.

Australská zpěvačka a textařka Sia Furler

Australská zpěvačka a textařka Sia Furler

Pokud jde o zapojení zpěváka Antonyho do projektu, J. Ralph k tomu řekl: „Vzpomínám si, jak jsme s Louisem jednou debatovali o tom, jak by svět zněl bez jakékoli hudby a zvuků přírody, jak byl zněl, kdyby na planetě zůstal jen jeden jediný hlas. Kdybych měl vybrat umělce, který by reprezentoval tuhle pohromu lidstva, byl by to Antony.“

Filmový skladatel J. Ralph

Filmový skladatel J. Ralph

Světovou televizní premiéru bude mít dokument RACING EXTINCTION na kanále Discovery 2. prosince, tedy v době konání Klimatického summitu v Paříži. „Tato historická událost, která přinese RACING EXTINCTION divákům ve více než 220 zemích a teritoriích na celém světě, bude nejen skvělou podívanou, ale snad pomůže i něco změnit, aby životní prostředí na naší planetě zůstalo stabilní pro všechny,“ prohlásil producent filmu Fisher Stevens.

Další články

Zavří­t reklamu