válkaČeskoslovenskoobjevy

Australané se probudili do opravdové zimy. Podívejte se, jak si protinožci užívají sněhu

+ 25 fotek+ 26 fotek

Tlaková níže nad Tasmánským mořem způsobila, že v minulých dnech ve třech australských státech poklesly noční teploty o několik stupňů pod nulu a východní pobřeží Austrálie pokryla tlustá vrstva sněhu. Obyvatelé Queenslandu, New South Walesu a Victorie se tak probudili do opravdové zimy, jakou známe u nás ve střední Evropě. Když uviděli za okny ležet souvislou sněhovou pokrývku, ještě v pyžamech a někteří i skoro nazí vyběhli ven do sněhu.

Ivanhoe 18. července 2015

„Byl jsem ohromen, když jsem to uviděl,“ nechal se slyšet Michael Hilton z města Stanhorpe, kde napadlo přes noc osm centimetrů sněhu. Už ve tři hodiny ráno proto běžel ven, aby sněhový zázrak nezmeškal. „Od roku 1984 jsem nezažil sníh. Něco takového jsem za celý svůj život dosud neviděl. Cítím se jak Alenka v zimní říši divů,“ líčil nadšeně.

Jeho slova potvrzují australští meteorologové. V zasněžených oblastech se sníh skutečně neukázal mnoho let. Na sněhové přeháňky Australané nebyli evidentně připraveni – sníh proto ochromil dopravu, přestaly jezdit vlaky, musely být uzavřeny některé hlavní silnice. Děti v některých školách dostaly volno.

Většina Australanů se z nenadálé nadílky sněhu však těšila. Jak ukazují snímky zveřejněné na sociálních sítích, vzácného sněhu si dokázali užívat – koulovali se, polonazí běhali a váleli se ve sněhu, stavěli si sněhuláky. Někteří dokonce vytáhli lyže, aby se na nich projeli po ulici. Kdo ví, kdy sníh zase napadne. Podle meteorologů se má do pondělí oteplit.


Další články

Zavří­t reklamu